oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Subtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux Polska

Szyby nie powinny kojarzyć się tylko z przezroczystością, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Mogą przybierać różne wzory i barwy, które nie tylko zadbają o prywatność, ale także świetnie współgrają z wnętrzem, podkreślając jego atuty. Kolekcja szyb ornamentowych od firmy Awilux pokazuje, że nie muszą być już gładkie i przejrzyste, lecz świetnie sprawdzą się jako element dekoracji każdego pomieszczenia w domu.

Półprzezroczyste okna przywodzą na myśl przede wszystkim łazienki, gdzie zależy nam na odizolowaniu pomieszczenia, nie rezygnując z dostępu do światła słonecznego. Jednorodzinne domki parterowe często charakteryzują się nisko osadzonymi oknami, przez które bardzo łatwo zajrzeć do środka. Montując rolety, rezygnujemy z naturalnego oświetlenia, które jest najlepsze dla naszego wzroku. Przy sztucznym świetle nasze oczy szybko się męczą, a co za tym idzie – słabną. Świetnym rozwiązaniem okażą się ornamentowe szyby, które zapewnią prywatność i dopływ promieni słonecznych. Różnorodność wzorów pozwoli dopasować ten idealny do potrzeb domowników i wnętrza, a dobrze dobrany może okazać się świetną dekoracją, która dodatkowo zapewni nam prywatność bez rezygnacji z estetyki. Szeroka oferta firmy Awilux Polska umożliwi również dostosowanie przejrzystość szyby.

Subtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux PolskaSubtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux PolskaSubtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux Polska

Mnogość wzorów – wiele możliwości

Forma Decormat wpuści do pomieszczenia wiele światła, ale jego bardzo duże rozmycie zapewni prywatność i nie pozwoli na to, aby nikt niepożądany zerkał do naszego domu. Natomiast Alt Deutsch w kolorze białym jedynie delikatnie rozproszy obraz, dając wrażenie subtelnie spływających kropli deszczu. To tylko przykładowe formy z kolekcji. W ofercie znajdziemy wzory, które idealnie wpasują się we wnętrza rustykalne, jak i te nowoczesne. Obok prostych linii w minimalistycznym klimacie znajdują się przeszklenia o łagodnych kształtach, które mogą pełnić funkcje jedynie dekoracyjne, nie ograniczając dostępu do światła słonecznego. Dzięki temu wykorzystanie szyby ornamentowej nie wiąże się jedynie z potrzebą zamaskowania wnętrza domu.

Subtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux PolskaSubtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux Polska

Uniwersalność zastosowań

Ornamentowe szyby sprawdzą się nie tylko w oknach – znajdą zastosowanie również w drzwiach. Pozbawioną dostępu do światła kuchnie czy łazienkę świetnie rozświetla półprzezroczyste wejście, które dodatkowo można wzbogacić ciekawym wzorem. Ich różnorodność pozwoli na wybór tych bardziej ekstrawaganckich lub subtelnych, które wtopią się we wnętrze. Mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla małych pomieszczeń, gdzie – mimo dopływu światła – ciągle jest go za mało. Nie tylko rozjaśnią pokój, ale również optycznie go powiększą, a domownicy nie stracą przy tym prywatności.

Gra światłem i kolorem

Najnowsza kolekcja od firmy Awilux oferuje również szyby w kilku odcieniach. Obok klasycznej przezroczystości znajdują się przydymione barwy, które – pomimo ciemniejszego koloru – sprawiają przytulne i ciepłe wrażenie. Wybór barwionego szkła okaże się trafiony nie tylko w pokojach. Świetnie sprawdzą się w domowej spiżarni, gdzie dopływ światła powinien być ograniczony. Dzięki temu rozwiązaniu okno zewnątrz będzie prezentować się efektowanie, a wewnątrz stworzy dogodne warunki dla przetworów, aby cieszyć się nimi dłużej. Podobny zabieg bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych i garażach, gdzie światła zazwyczaj jest mniej, a ich wnętrza nie chcemy pokazywać światu. Korzystanie z oświetlenia dziennego w tym przypadku pomoże zmniejszyć zużycie energii, a co za tym idzie – zredukować koszty.

Łatwość użytkowania

Wykonanie z trwałego  szkła oraz przy użyciu najwyższych technologii szyby firmy Awilux – pomimo swojej nierównej faktury – nie sprawiają trudności w utrzymaniu czystości. Umycie ich jest równie łatwe co szyb o gładkiej powierzchni.

Szeroka oferta szyb ornamentowych firmy Awilux umożliwi nam nie tylko kontrolę nad prywatnością i dostępem do światła, sprawdzi się świetnie również jako element dekoracyjny. Bogactwo wzorów pozwoli dobrać ten idealny do naszego wnętrza, który współgra z charakterem mieszkania. To też inwestycja w nas, ponieważ nie odcinając się od naturalnych promieni słonecznych, zapewnimy organizmowi tego, czego potrzebuje – naturalną jasność, które ma dobroczynny wpływ na nasze oczy i całe ciało.

 

źródło: Awilux Polska

Zobacz również...

 
Komfort i bezpieczeństwo dzięki bezprogowemu przejściu RAUCERO firmy REHAU
 • Komfort i bezpieczeństwo dzięki bezprogowemu przejściu RAUCERO firmy REHAU
 • Energooszczędność w żywych odcieniach
 • Ryzality i wykusze – jak dobrać do nich przeszklenia
 • Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.