oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Stabilne i ciepłe podparcie dla Twojego okna

Tak, jak w przypadku domu bardzo istotne są fundamenty, tak i dla okna niezwykle ważne jest stabilne podparcie. W nowoczesnych technikach montażu, w tym celu wykorzystuje się specjalne listwy podokienne, które są nie tylko trwałe i uniwersalne, lecz równie „ciepłe”, co pozwala na ograniczenie strat energii termicznej.

Okno będzie dobrze nam służyć, tylko jeśli zostanie dobrze zamontowane. Przy jego instalacji i w późniejszym zachowaniu parametrów użytkowych wyrobu wydatnie pomagają właśnie listwy podokienne, które można stosować zarówno w przypadku wymiany starej stolarki na nową, jak i montażu okien w nowo powstałych budynkach. To rozwiązanie korzystne dla monterów, gdyż przyspiesza ich pracę, a także dla inwestorów, którzy zyskują energooszczędnie, szczelnie i stabilnie zamocowany produkt.

Uniwersalna listwa

Stabilne i ciepłe podparcie dla Twojego okna

Listwa podokienna to najprościej mówiąc, element, na którym opiera się okno. Umieszczana jest w newralgicznym miejscu, pomiędzy dolną częścią ramy okiennej a murem, stanowiąc pewne podparcie dla wyrobu. Dodatkowo zapewnia ograniczenie do minimum strat energii cieplnej, ale jedynie wówczas, gdy jest wypełniona materiałami o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Jej zastosowanie umożliwia również ograniczenie ryzyka powstawania mostków termicznych, które tworzą się na styku stolarka-mur przy zastosowaniu klinów pozycjonujących.

Jedyną uniwersalną listwą podokienną, którą można wykorzystywać w przypadku wszystkich typowych okien z PVC i aluminium jest SIMPLEX MULTIBASE marki AIB. – Listwa pozwala na szybkie wpięcie do ramy okiennej, a dzięki specjalnej konstrukcji, jej szerokość można płynnie regulować w zakresie od 55 do 82 mm. To rewolucyjne, pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, zapewniające sprawny, łatwy i wygodny montaż – mówi dr inż. Karol Kożuch, ekspert firmy AIB. Zaletą SIMPLEX MULTIBASE jest także korzystny współczynnik przenikania ciepła – wypełnienie z elastycznej pianki poliuretanowej wpływa na termoizolacyjność konstrukcji, a jednocześnie jest elastyczne i umożliwia ściśnięcie listwy, a więc jej „pracę”.

Wpuść naturalne światło do domu

Stabilne i ciepłe podparcie dla Twojego oknaCoraz częściej otwieramy nasze domy i mieszkania na otaczającą przestrzeń, co zapewnia dostęp naturalnego światła do pomieszczeń. Wiążę się to z rosnącą popularnością wielkogabarytowej stolarki o dużej powierzchni przeszkleń i znacznej wadze. Również w tym przypadku, przy montażu sprawdza się listwa podokienna SIMPLEX MULTIBASE. – Listwę można stosować nawet do najcięższej stolarki, w tym do instalacji okien przesuwnych. Bez problemu zapewnia stabilne podparcie np. dla okien HST o o szerokości 175 czy 250 mm, dzięki temu, że można wówczas wpiąć równolegle dwie lub trzy listwy podokienne. Z wykorzystaniem jednego produktu zainstalujemy więc zarówno tradycyjne okna pionowe (elewacyjne), jak i przegrodę stanowiącą wyjście na balkon czy też otaczający dom taras – uzupełnia ekspert AIB.

Listwa podokienna może być stosowana zarówno w przypadku montażu okien w ościeżu, jak i do instalacji stolarki z wysunięciem w warstwę izolacji. Wpina się ją do dolnej ramy okiennej, dopasowując odpowiednią szerokość, a następnie mocuje mechanicznie (za pomocą wkrętów) wraz z oknem do muru (lub do profili poszerzających ościeże w warstwę docieplenia). Dodatkowo połączenie z murem wypełnia się dedykowanym klejem, który niweluje ewentualne nierówności oraz zapewnia szczelność.

Wysokiej jakości listwy podokienne łączą w sobie uniwersalność i wytrzymałość, tworząc solidny „fundament” dla różnego rodzaju okien. Dzięki ich zastosowaniu, montaż stolarki jest prostszy i szybszy, a narażona na straty ciepła przestrzeń, odpowiednio zabezpieczona. To rozwiązanie, które spełnia oczekiwania monterów i inwestorów.

 

źródło: AIB

Zobacz również...

 
Dlaczego szyby parują
 • Dlaczego szyby parują
 • Okna do kamienic
 • Automatyczne otwieranie naświetli okiennych
 • Karkowskie osiedle Nowy Złocień z nowoczesnymi oknami
 • Jak odświeżyć domowe wnętrza
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.