oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Nauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki Pilkington

Koniec wakacji już blisko. Dla rodziców i dzieci zaczyna się okres przygotowań do nowego roku szkolnego. NSG Group, właściciel marki Pilkington, radzi, jak zapewnić naszym pociechom optymalne warunki nauki dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przeszkleń architektonicznych.

Nauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki PilkingtonNauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki Pilkington

Częścią edukacji szkolnej jest praca w domu. Domowe uczenie się bez odpowiedniego miejsca do pracy może być powodem skrzywień kręgosłupa, wad wzroku oraz innych schorzeń, które będą przeszkadzały w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie kącika nauki dla malucha.

Oprócz wyboru odpowiedniego modelu biurka i krzesła ważne jest ustawienie ich w odpowiednim miejscu pokoju. Biurko wcale nie musi stać przy ścianie, dużo lepsze jest umieszczenie miejsca do nauki w pobliżu źródła naturalnego światła. Najlepiej ustawić je bokiem do okna – w przypadku dziecka praworęcznego lewym bokiem, a leworęcznego prawym.

Dużą rolę w prawidłowej aranżacji tak przygotowanego miejsca do pracy odgrywa jakość przeszkleń zapewniających dostęp naturalnego światła. Odpowiadają one za ilość światła wpadającego do wnętrza, chronią przed utratą ciepła, mogą też zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu się pokoju pod wpływem nasłonecznienia. Odpowiednie rozwiązania techniczne w tym zakresie oferuje szkło architektoniczne marki Pilkington.

Ciepło i jasno

Im dziecko siedzi bliżej naturalnego źródła światła, tym lepsze nasłonecznienie miejsca pracy. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że od okna będzie „podwiewać” zimno. Dlatego tak ważne jest stosowanie przeszkleń, które zapewniają odpowiednią izolację termiczną. „Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej energooszczędności okna jest zastosowanie dwukomorowej szyby zespolonej, jak Pilkington Insulight™ThermTriple, w której skład wchodzą dwie szyby z powłokami niskoemisyjnymi" – mówi Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska. „Nowoczesne szyby niskoemisyjne, takie jak np. Pilkington Optitherm™ S3, pozwalają uzyskać parametr Ug na poziomie 0,5 W/m2K. Zastosowanie takich szyb zapewnia odpowiednie doświetlenie pomieszczenia przy zachowaniu dobrej izolacyjności cieplnej i ograniczonym zużyciu energii" – dodaje Szymon Piróg.

Zestawienie szyby zespolonej, takiej jak Pilkington Insulight™ThermTriple wykonanej dodatkowo z wykorzystaniem tzw. ciepłych ramek, z wysokiej jakości ramą okienną pozwala na budowanie dużych powierzchni przeszklonych. Szyby zespolone Pilkington Insulight™ThermTriple mogą też być wyposażone w powłoki ograniczające przegrzewanie się pomieszczeń pod wpływem słońca.

Optymalna temperatura pracy

Stosowanie dużych przeszkleń wiąże się z ryzykiem przegrzewania pomieszczeń pod wpływem nasłonecznienia. Mimo że to ryzyko występuje przede wszystkim w wakacje, to często gorące dni pojawiają się także w trakcie trwania roku szkolnego– w maju i czerwcu, a także we wrześniu. Utrzymanie optymalnej temperatury w miejscu nauki podczas gorących dni jest jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na samopoczucie i zdrowie ucznia. Zbyt wysoka temperatura (powyżej 27°C) w mieszkaniu szybko męczy i obniża zdolność koncentracji. Jednoczesne uzyskanie wysokiej przepuszczalności światła i niskiej przepuszczalność energii słonecznej jest możliwe dzięki zastosowaniu przeszkleń przeciwsłonecznych. Takie właściwości uzyskuje się dzięki zastosowaniu powłoki Pilkington Suncool™, która odbija nadmiar promieniowania słonecznego. Dodatkowo ma właściwości niskoemisyjne, czyli kieruje z powrotem do wnętrza promieniowanie długofalowe generowane przez systemy grzewcze, sztuczne oświetlenie i ciała użytkowników budynku, to z kolei zapewnia doskonałą izolację cieplną w okresie zimowym. Dla jeszcze lepszego doświetlenia wnętrz światłem dziennym powłoka Pilkington Suncool™ może być nanoszona na superbezbarwne szkło Pilkington Optiwhite™.

Cisza sprzyja pracy

W domach położonych przy ruchliwych ulicach, czy w pobliżu lotniska, koncentrację na nauce może utrudniać hałas. W takich lokalizacjach warto zastosować szkło dźwiękochłonne Pilkington Optiphon™, które zagwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. To, w jakim stopniu okno będzie odgradzało mieszkańców od hałasu z zewnątrz, zależy od jego współczynnika izolacyjności akustycznej Rw. Szkło dźwiękochłonne Pilkington Optiphon™ to szkło laminowane, wykorzystujące specjalną folię akustyczną o minimalnej grubości wynoszącej 0,76 mm. Zapewnia ono redukcję hałasu, a jednocześnie wysoką przepuszczalność światła i bezpieczeństwo. Dzięki folii, pojedyncza szyba laminowana tłumi hałas w szerokim zakresie częstotliwości, a im grubsze jest szkło i folia, tym wyższa izolacyjność dźwiękowa.

Dzięki rozwiązaniom marki Pilkington domowa nauka przy biurku ustawionym pod oknem będzie przebiegać w pełnym świetle, ciszy i cieple. Sprzyja to koncentracji i osiąganiu lepszych wyników kształcenia przez nasze pociechy. Warto więc zadbać o dobór odpowiednich przeszkleń w naszych domach.

 

źródło: Pilkington IGP

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.