Szukaj w serwisie:

Bezproblemowa renowacja zabytkowych budynków - okno Avantgarde Renovo firmy Dobroplast

Wymiana stolarki okiennej stanowi jeden z poważniejszych i mocno ingerujących w konstrukcję budynku remontów. Zadanie to jest wyjątkowo trudne w przypadku obiektów zabytkowych, które wymagają wyjątkowej ostrożności, a naruszenie czy zmiana elewacji oraz wnęki okiennej jest niekiedy niemożliwa. Jak w takich sytuacjach poradzić sobie z wymagającymi wymiany nieszczelnymi oknami? Firma Dobroplast specjalnie do tego typu zadań stworzyła system okien renowacyjnych Avantgarde Renovo, który pozwoli na nowe okna nawet w bardzo starych budynkach.

Bezproblemowa renowacja zabytkowych budynków - okno Avantgarde Renovo firmy Dobroplast

Specjalny kołnierz pozwala na estetyczny montaż nowych okien na stare ramy – Avantgarde Renovo firmy Dobroplast

Fot. Dobroplast

 

Okna to ten element, który poddawany działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, zwłaszcza w przypadku okien drewnianych, prędzej czy później będzie wymagał wymiany. Nie zawsze ich naprawa jest możliwa, a biorąc pod uwagę  również stale rosnące ceny energiii ochronę środowiska, coraz częściej skłaniamy się w stronę nowoczesnych systemów okiennych o energooszczędnych właściwościach. Wymiana stolarki wiąże się jednak zazwyczaj z koniecznością wykucia starej ościeżnicy i wbudowania nowej, co niestety spowodować może uszkodzenie elewacji czy chociażby ościeży. I w tym momencie nie rzadko stajemy przed ogromnym problemem znalezienia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na bezpieczną wymianę okien bez nadmiernej ingerencji w konstrukcję w obiektach już wykończonych, a zwłaszcza tych zabytkowych. Z pomocą przychodzi tu propozycja od firmy Dobroplast – okno renowacyjne Avantgarde Renovo. Jest to specjalny system ramy renowacyjnej, który umożliwia montaż nowych okien bez konieczności demontażu starych ram drewnianych. W ten sposób unikamy  ryzyka, że prace monterskie spowodują uszkodzenie elewacji lub zmianę wyglądu fasady, co w przypadku kamienic lub dworków podlegających pod ochronę konserwatora zabytków mogłoby nieść za sobą poważne konsekwencje.

Nowoczesna renowacja

Bezproblemowa renowacja zabytkowych budynków - okno Avantgarde Renovo firmy DobroplastSystem renowacyjny Avantgarde Renovo firmy Dobroplast został opracowany tak, aby zapewnić wszystko co osiągamy wymieniając stolarkę na nowoczesne okna o wysokich parametrach użytkowych, przy jak najmniejszej ingerencji związanej z montażem. Wyposażony jest on w specjalnie ukształtowany kołnierz, który zakrywa stare elementy. Kołnierz dostępny jest w dwóch szerokościach – 36 oraz 65 mm, dzięki czemu dopasujemy z łatwością model do własnych potrzeb.  Dodatkowo, obniżona wysokość ramy powoduje, że pomimo pozostawienia starej ościeżnicy, nie odczuwamy znaczącego zmniejszenia powierzchni szklenia. Co więcej, zastosowanie takiego systemu nie wpływa w żaden sposób na obniżenie wyglądu okna, gdyż rama renowacyjna Avantgarde Renovo firmy Dobroplast posiada specjalny profil maskujący, który tworzy estetyczną opaskę po wewnętrznej stronie zamontowanego okna. Taką listwę maskującą można również opcjonalnie zamocować na zewnątrz.  Ramę renowacyjną można stosować w połączeniu zarówno ze skrzydłem prostym, jak i półzlicowanym. Równie ważna co forma ramy jest jej bogata kolorystyka, która pozwala bez problemu dopasować odpowiedni model do stylu budynku. Avanatgarde Renovo dostępne jest bowiem w klasycznym, białym kolorze, jak również szerokiej gamie oklein drewnopodobnych. Warto również wspomnieć, że wszystkie wizualne i montażowe zalety są wartością dodaną do doskonałych parametrów termicznych okna Avantgarde Renovo firmy Dobroplast. Ciepły profil, dobry pakiet szybowy i dodatkowa szczelność dzięki uszczelkom EPDM, gwarantują bowiem uzyskanie odpowiedniej ochrony przed niepotrzebnymi stratami ciepła.

Konieczność wymiany okien w wykończonych czy zabytkowych budynkach nie musi już dłużej spędzać snu z powiek. System renowacyjny Avantagarde Renovo firmy Dobroplast sprawia, że montaż nowych okien nie wymaga skomplikowanych prac, kucia i niszczenia elewacji, a my w prosty sposób uzyskamy ciepłe i szczelne okna.

 

źródło: Dobroplast

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.