Szukaj w serwisie:

Przepis na zrównoważone apartamenty

Kombinacja nowoczesnego designu i rozwiązań zapewniających wysoki stopień komfortu sprawiła, że osiedle apartamentowe Bernsberg Residenz w niemieckim mieście Bergisch Gladbach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wymagających odbiorców. Przy realizacji użyto okien Schüco z efektywnymi systemami wentylacji.

Przepis na zrównoważone apartamentyZłożony z pięciu modułów mieszkalnych, luksusowy kompleks jest położony w centralnej otoczonej naturalną zielenią części miasta. Osiedle powstało głównie z myślą o starszych i bardziej wymagających nabywcach, dlatego łatwość dostępu i bezpieczeństwo były kluczowymi kwestiami. Obiekt jest monitorowany, mieszkańcy mają zapewnione miejsca parkingowe, a budynki są wyposażone w windy dla wózków inwalidzkich. Osiedle mieści pięćdziesiąt dziewięć apartamentów wysokiej klasy, o powierzchni od 76 do 174 m2. Każdy z nich ma od dwóch do czterech pokojów, sypialnie z łazienkami urządzonymi przez Philipa Starcka i w większości przypadków oddzielnymi garderobami. Specyficzną cechą projektu są sięgające od podłogi do sufitu wielofunkcyjne okna, które nie tylko nadają architekturze budynku modernistyczny wygląd, lecz również kształtują komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach.

Przeszklenia wielu zastosowań

Przepis na zrównoważone apartamentyBudynki Bernsberg Residenz zostały zaprojektowane zgodnie z wymagającym niemieckim rozporządzeniem ENEV 2009. Ich zrównoważony charakter to efekt zastosowania energooszczędnych systemów okiennych i wentylacyjnych, a także wysoko efektywnych systemów grzewczych z odzyskiem ciepła, jak kocioł kondensacyjny oraz jednostka kogeneracyjna. Wielkoformatowe okna Schüco Corona SI 82 pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczeń bez kompromisu związanego z oszczędnością energii. W strefach dziennych wstawiono stolarkę o imponujących wymiarach 4,76 x 2,25 m z potrójnymi szybami pokrytymi powłokami antyrefleksyjnymi o Ug=0,7 W/m2K. W strefie spandreli od pierwszego piętra w górę zastosowano laminowane szkło hartowane zintegrowane z płytami kompozytowymi zgodnie z niemieckimi zasadami technicznymi dotyczącymi stosowania szklanych barier ochronnych TRAV. W ten sposób wszystkie oszklenia spełniają najwyższe wymagania pod kątem termoizolacyjności, ochrony akustycznej i bezpieczeństwa.

Doskonała jakość powietrza

Przepis na zrównoważone apartamentyNajważniejszym wyznacznikiem podczas projektowania nieruchomości było zapewnienie mieszkańcom zbalansowanego, higienicznego mikroklimatu. W tym celu zastosowano okna wyposażone w systemy VentoAir i VentoTherm. Pierwszy z nich łączy tradycyjną wentylację ciśnieniową z aktywnym wspomaganiem mechanicznym. Zintegrowany z ramą, ukryty mechanizm zapewnia wymianę powietrza poprzez niewielkie nawiewniki znajdujące się w górnej części okna między ościeżnicą a skrzydłem. Ich zasada działania polega na wyrównywaniu różnicy ciśnień między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym. Mechaniczne rozwiązanie w ciągły sposób reguluje nawiew powietrza i zapobiega przeciągom nawet podczas wietrznej pogody. Natomiast okna z modułami VenthoTherm zapewniają oszczędność energii dzięki kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła, a dodatkowo zapewniają filtrację powietrza. Wielofunkcyjne rozwiązanie znajduje idealne zastosowanie wszędzie tam, gdzie mieszkają osoby cierpiące na alergię, a także w szpitalach czy domach opieki. Na osiedlu Bernsberg Residenz zamontowano w sumie 447 par nawiewników VentoAir i 368 modułów VentoTherm. Projektanci zdecydowali się na rozwiązanie zdecentralizowanej wentylacji z kilku powodów. W porównaniu do systemu scentralizowanego nie wymaga ona prowadzenia drogich w utrzymaniu kanałów wentylacyjnych, umożliwia indywidualną regulację, a ponadto jest niewidoczna na elewacji.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.