Szukaj w serwisie:

Jakie technologie i rozwiązania warto rozważyć przy zakupie okien dachowych

Nowoczesne technologie i wielofunkcyjne rozwiązania wbrew pozorom są projektowane nie tylko z myślą o domach inteligentnych czy pasywnych. Energooszczędne, zdalnie sterowane okna mogą z powodzeniem zastąpić modele montowane w latach 90. bez konieczności przebudowy konstrukcji dachowej. Jakie technologie wybrać?

Rozwiązania zautomatyzowane lub energooszczędne są zwykle droższe od tych proponowanych w standardzie. Ta zależność jednak nie dziwi. Oferowane możliwości są efektywne i ergonomiczne, a tym samym w znacznym stopniu podnoszą komfort życia.

Kurs na energooszczędność

Jeśli myślimy o wymianie lub kupnie okien dachowych, to najczęściej rozważamy wybór takich, które zagwarantują większy komfort cieplny i pomogą zaoszczędzić na produkcji energii.

Jakie technologie i rozwiązania warto rozważyć przy zakupie okien dachowych- Energooszczędność jest bez wątpienia jednym z wiodących trendów i ma bezpośrednie przełożenie na wymogi techniczne oraz parametry stawiane oknom dachowym. Przypomnijmy, że już od stycznia 2017 roku producenci stolarki otworowej nie będą mogli sprzedawać modeli o współczynniku gorszym niż Uw 1,3 W/(m2K), a z początkiem 2021 roku ten wymóg zostanie podniesiony do Uw 1,1 W/(m2K) – mówi Tadeusz Małyska, trener Roto Campus – Elementy okna RotoQ, takie jak solidne profile, rama docieplona termo-blokiem, zestawy przyłączeniowe umożliwiające ciepły montaż, a także dwu- i trzyszybowe pakiety z ciepłą ramką składają się na technologię, która gwarantuje współczynnik przenikania ciepła dla całego okna na poziomie Uw 0,78 W/(m2K). Dzięki kołnierzowi uszczelniającemu EDL V20 takie okno nowej generacji zastosujemy w miejsce starych okien montowanych przed rokiem 2000.

Wybór okien energooszczędnych z pewnością wpłynie na jakość i komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu – od łazienki poprzez kuchnię a na sypialni skończywszy. Potwierdzeniem trafności decyzji będzie rachunek za ogrzewanie.

Nowoczesna wygoda

Jakie technologie i rozwiązania warto rozważyć przy zakupie okien dachowychNa kwestię zakupu okien dachowych można spojrzeć również przez pryzmat komfortu… i lenistwa. Dlaczego by nie wybrać innowacyjnych technologii, które wyręczą nas w niektórych czynnościach? Rozwiązaniem pozwalającym na nieustanny relaks z widokiem na niebo są okna z serii RotoTronic – obsługiwane zdalnie, za pomocą pilota, przełącznika, ale także za pośrednictwem smartfona i tableta lub domowej sieci WLAN. Fanów aplikacji mobilnych i rozwiązań wielofunkcyjnych z pewnością zainteresuje okno sterowane w pełni automatyczne – uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8. Ta propozycja robi wrażenie imponującymi rozmiarami (nawet 134/160) oraz dodatkową możliwością połączeń wielokrotnych. Cichy napęd sterujący oraz możliwość programowania czasowego sprawiają, że obsługa okna nie stanowi żadnego problemu i jest przyjazna dla domowników. Co więcej, model jest wyposażony w automatyczny czujnik deszczu, który zleca zamknięcie w przypadku wystąpienia opadów, a to daje prawdziwą namiastkę domów inteligentnych.

Technologia pod dyktando potrzeb

Automatyka, inteligencja i wielozadaniowość stanowią jeden biegun rynku stolarki otworowej. Na drugim z pewnością plasują się produkty tradycyjne, projektowane według najczęściej deklarowanych potrzeb klientów. Novum stanowi fakt, że propozycje z obydwu kategorii są teraz dostępne dla inwestorów zarówno budujących, jak i remontujących dom.

źródło: Roto Okna Dachowe

 
Najnowsze publikacje
Powrót do zdrowia z systemem inteligentnie przyciemniającego szkła Halio
 • Powrót do zdrowia z systemem inteligentnie przyciemniającego szkła Halio
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • ExpresOkna z nowym system okuć: Roto NX podnosi wydajność
 • Krok po kroku budujemy renomę naszej firmy - wywiad z prezesem Okna Debow
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.