Szukaj w serwisie:

Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżą

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku poza domem. Niestety, nieobecność gospodarzy to wymarzona okazja dla włamywaczy. Jak ustrzec się przed splądrowaniem domu podczas urlopu? Kluczową rolę pełnią tu okna i drzwi.

Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżąJak wynika z policyjnych statystyk, zdecydowanie największa liczba włamań do domów i mieszkań odbywa się przez okna oraz drzwi tarasowe i balkonowe. W sumie to ponad 77 proc. wszystkich włamań! Wybierając stolarkę okienną, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na parametry enegrooszczędności, ale również na obecność i jakość zastosowanych rozwiązań antywłamaniowych. A tych firma MS więcej niż OKNA - lider wśród producentów stolarki okiennej, ma naprawdę wiele.

Pakiet bezpieczeństwa

Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżąWśród proponowanych przez MS więcej niż OKNA rozwiązań antywłamaniowych, znajduje się standardowo oferowany pakiet bezpieczeństwa składający się z: niemieckich i austriackich obwiedniowych okuć (specjalnie skonfigurowanych pod kątem MS), trzech rygli antywyważeniowych oraz klamki z mechanizmem Secustic. Własne opracowania  powodują, że już standardowo wyposażone okno pomorskiego producenta będzie nie lada wyzwaniem dla włamywacza.

Jeśli jednak chcemy naprawdę beztrosko wypoczywać na urlopie – możemy pomyśleć o rozbudowaniu standardowej ochrony. W takim przypadku warto rozważyć następujące wyposażenie opcjonalne:

- dodatkowe rygle antywyważeniowe i klamki z kluczykiem,

- szyby i okucia w certyfikowanych klasach odporności RC1 i RC2, wg normy PN-EN 1627:2011 (obejmują one odpowiednio  minimum cztery lub siedem zaczepów  antywyważeniowych na skrzydło),

- zabezpieczenie przed rozwierceniem zamka zasuwnicy z hartowanej stali,

- klamka z kluczykiem oraz specjalna szyba antywłamaniowa P4

- kontaktrony, czyli zintegrowane z oknem czujniki wykrywające otwarcie okna, współpracujące z instalacją alarmową lub grzewczą (opracowane przez specjalistów MS więcej niż OKNA) – pozwalają one wyjść z domu pozostawiając okna w pozycji uchyłu. Ponadto eliminują obawę, że pozostawione w domu zwierzęta domowe wzbudzą alarm.

W niektórych modelach okien stosuje się   półzlicowane skrzydło, które skutecznie utrudnia włamanie uniemożliwiając wsunięcie narzędzia typu śrubokręt pomiędzy skrzydło i ramę, a przez to - wyważenie skrzydła.

Standardowo oferowane, wysokiej jakości stalowe wzmocnienie zamknięte, odpowiednio gęsto przykręcone do profili powoduje, że okno jest sztywne, co w połączeniu z ponadprzeciętną ilością rygli zwykłych i antywyważeniowych już na początku stawia wysoko poprzeczkę przed potencjalnym włamywaczem.

By utrudnić złodziejowi zadanie

Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżąWybierając okucia warto pamiętać, że żadne okno, ani drzwi, nie jest stuprocentową gwarancją ochrony przed włamywaczem. Zdolny, doświadczony i wyposażony w odpowiednie narzędzia złodziej poradzi sobie z każdym rozwiązaniem. Pytanie tylko, jak dużo czasu zajmie mu jego sforsowanie?

Jaki sens ma więc ponoszenie kosztu zakupu dodatkowych zabezpieczeń? Okazuje się, że wbrew pozorom - bardzo duże. Bo kluczowy jest tu właśnie wspomniany czas. Uzbrojone w antywłamaniowe okucia drzwi i okna mają za zadanie maksymalne utrudnienie nieproszonemu gościowi dostanie się do wnętrza. Im dłużej będzie musiał próbować je pokonać, tym większe ryzyko bycia zauważonym przez sąsiadów czy przypadkowych przechodniów i... wpadki. A to z kolei zwiększa szanse na to, że włamywacz się zniechęci i poszuka innego, łatwiejszego celu. 

 

źródło: MS

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.