Szukaj w serwisie:

Wnętrza szkłem malowane

Nowoczesne przeszklenia są jednym z najmodniejszych elementów współczesnych aranżacji wnętrz. Bogata oferta kolorystyczna oraz funkcjonalność szkła sprawiają, że możliwości jego zastosowania są praktycznie nieograniczone. Dzięki temu możemy odkrywać nowe szklane oblicza naszych mieszkań i domów.

W ostatnich latach szklane elementy aranżacji wnętrz zyskują na popularności. Różnorodność wzorów i kolorów, możliwość łączenia ze wszystkimi niemal materiałami, takimi jak metal czy drewno, a przy tym bezpieczeństwo użytkowania umożliwiają projektantom realizację nawet najbardziej awangardowych pomysłów. Nic dziwnego, że uniwersalne i niezwykle plastyczne szkło stało się ulubionym materiałem wykończeniowym zarówno dla architektów wnętrz, jak i projektantów mebli.
 

Wnętrza szkłem malowane Szklana eksplozja barw i wzorów
W zależności od koncepcji projektantów, szkło może stać się głównym elementem wystroju pomieszczeń jak i dodatkowym elementem podkreślającym charakter całości. „Rosnącą popularnością cieszą się przeszklenia wewnętrzne, umożliwiające dowolne dzielenie przestrzeni, bez optycznego ograniczania jej wielkości” – mówi Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska. „W zależności od potrzeb, odpowiednio dobrane produkty szklane pozwalają na zachowanie prywatności bez ograniczania dostępu światła dziennego” – dodaje. 
W zastosowaniach, których celem jest zapewnienie wydzielonym przestrzeniom intymności i dyskrecji najlepiej sprawdza szkło laminowane kolorowymi lub wzorzystymi foliami. Szkło Pilkington Optilam™ I Mleczny pozwala na zachowanie prywatności, a jednocześnie nie ogranicza dostępu światła do wydzielonej powierzchni. Ten produkt świetnie sprawdza się również w wypełnieniach skrzydeł drzwi przesuwnych, a jego neutralna barwa sprawia, że szafy zyskują wizualnie lżejszą formę i pasują do każdego stylu wnętrz ? od minimalistycznych po tradycyjne. 
 

Wnętrza szkłem malowane Szklane wykończenie
Uniwersalny charakter szkła sprawia, że jest ono coraz częściej wykorzystywane w meblarstwie np. jako element frontów szafek. Matowe szkło Pilkington Optiwhite™ Opal, którego mleczna powierzchnia, będąca efektem trawienia kwasem, doskonale sprawdza się w projektach nowoczesnych kuchni utrzymywanych nie tylko w modnych odcieniach szarości i bieli, ale również w kontrastowych aranżacjach.
Rosnącym zainteresowaniem projektantów mebli i artykułów wykończeniowych cieszy się szkło Pilkington Optiwhite™, które dzięki obniżonej zawartości żelaza, zostało całkowicie pozbawione zielonkawego odcienia. Uzyskana w ten sposób wysoka transparentność szklanej tafli znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie o ostatecznym wyglądzie mebla czy elementu wystroju decyduje jego przezroczystość. Neutralna barwa idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie wyeksponowane są brzegi szkła np. w półkach szklanych, czy elementach kabin prysznicowych. W meblach, takich jak gabloty, superbezbarwne szkło, pozwala na wierne odwzorowanie barw eksponowanych przedmiotów. 
 

Wnętrza szkłem malowane Nowoczesne projekty pod znakiem szkła
Oprócz walorów estetycznych przy zastosowaniu szkła we wnętrzach równie ważne są jego cechy użytkowe, takie jak bezpieczeństwo i łatwość utrzymania w czystości. Dzięki nim szkło używane jest jako zabezpieczenie innych materiałów wykończeniowych przed wilgocią, zabrudzeniem czy zalaniem. Szklaną taflą można pokryć ścianę nad kuchennym blatem czy też strefę kąpielową w łazience. W przeciwieństwie do glazury czy naturalnego kamienia, pozostaje również neutralne wobec stylu wnętrza. W zależności od potrzeb, przeszklenia wykonać można ze szkła hartowanego, które po rozbiciu rozpada się na drobne nieostre kawałki, zmniejszając ryzyko zranienia lub laminowanego, które w przypadku rozbicia utrzymuje szklane odpryski ograniczając ryzyko zranienia. 
Szkło to wszechstronny materiał budowlany, a bogata oferta produktów pozwala dobrać jego odpowiedni rodzaj do każdego wnętrza i zastosowania. W aranżacji pomieszczeń, może stanowić atrakcyjny element dekoracyjny, który dodatkowo może spełniać wiele praktycznych funkcji. Szklane produkty śmiało wkraczają do kolejnych pomieszczeń w naszych domach, z sypialniami i pokojami dziecięcymi włącznie, a możliwości zastosowania odkrywamy wraz z nowymi typami szkła. 

 

źródło: Pilkington

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.