oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Nowoczesne technologie gwarancją sukcesu

Firma Eko-Okna Sp. z o.o. założona w 1998 roku to jeden z najbardziej liczących się producentów stolarki okienno-drzwiowej w Polsce .Niezaprzeczalnym atutem firmy jest szeroki wachlarz oferowanego asortymentu od okien PVC, aluminiowych i drewnianych poprzez drzwi, rolety, bramy i moskitiery.

Nowoczesne technologie gwarancją sukcesuLiczne grono odbiorców produktów Eko-Okien to ponad 6000 aktywnych dealerów działających na ternie 19 europejskich krajów. Znaczący wzrost zamówień, coraz bardziej wymagających klientów skłoniły firmę Eko-Okna do podjęcia decyzji o budowie kolejnej hali produkcyjnej, która powstała w 2014 roku. Ten nowy zakład produkcyjny o wielkości 22 000 m2, wyposażony jest w najnowocześniejszy park technologiczny. Ponieważ, firma zdecydowanie stawia na profesjonalizm w każdej sferze swojej działalności od obsługi klienta poprzez jakość oferowanych produktów dlatego po raz kolejny do współpracy zaprosiła elumatec Polska Sp z o.o.. ”Oferta, którą zaprezentowano w pełni odpowiada na zapotrzebowanie i w pełni spełniła nasze oczekiwania”- wyjaśnia Pan Łukasz Kucharczyk PRODUCT & MARKETING MANAGER firmy Eko-Okna Sp. z o.o.

 

Nowoczesne technologie gwarancją sukcesu Maszyny tego niemieckiego producenta wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, zastosowanymi w nich innowacyjnymi rozwiązaniami jak również wysoką wydajnością. Są to solidne maszyny „made in Germany”, posiadające opatentowane rozwiązania, spełniające najwyższe, nałożone standardy. Ponadto, maszyny elumatec charakteryzuje maksymalna precyzja a co jest niezwykle istotne w rozwoju produkcji osiągalna powtarzalność uzyskanych efektów. Ogromną zaletą i przewagą elumatec jest także jakość i dostępność serwisu oraz bogate doświadczenie w realizacji projektów o dużym potencjale. elumatec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nie tylko dostarcza maszyny, lecz także idąc dalej na życzenie klientów projektuje kompletne linie produkcyjne. Nawiązanie wspólnych relacji biznesowych i budowanie wzajemnego zaufania tych dwóch przedsiębiorstw rozpoczęło się w 2008 roku, kiedy to zostały zakupione pierwsze centra tnące i obróbcze. 

Elumatec do tej pory wyposażył fabrykę w Kornicach w ponad 20 modułowych centrów obróbczych serii 600 oraz 7 zaawansowanych technologicznie centrów obróbczych serii 100 charakteryzujących się niezwykle wytrzymałą i kompaktową konstrukcją. Ponadto, zostało tu uruchomionych w sumie ponad 20 pił i maszyn manualnych w celu zapewnienia maksymalnej wydajności produkcji. 

Nowoczesne technologie gwarancją sukcesuNowoczesna technologia zastosowana w tych maszynach pozwala, na pełną automatyzację procesu obróbki profili, która jest tylko środkiem do osiągniecia większych mocy produkcyjnych, wzrostu wydajności oraz efektywniejszego wykorzystania czasu pracy, a co za tym idzie zdecydowanie szybszej realizacji zamówień. Poprzez łączenie centrów obróbczych w różnych konfiguracjach możliwe jest osiągnięcie wydajności do 360 j.o./ 8 h przy zaangażowaniu pracy zaledwie dwóch osób. Pomimo łączenia maszyn możliwa jest praca pojedynczych modułów maszynowych, dzięki zastosowaniu niezależnego sterowania w każdym z centrów.

„Zaufanie jakim obdarzyli nas klienci, dynamiczny rozwój wymaga od nas niezawodności i szybkości reakcji oraz ciągłego inwestowania w infrastrukturę - jest to nadrzędna idea naszej działalności, a dzięki współpracy z firmą elumatec możemy być zupełnie spokojni, że ciągłość produkcji zostanie zachowana i będzie przebiegała bez zakłóceń ”- nadmienia Pan Łukasz.

Dzięki wielu zastosowanym, innowacyjnym rozwiązaniom w procesie produkcji firma planuje zwiększyć i tak już imponującą wydajność z 3 do 5 tysięcy okien dziennie, aby w pełni odpowiadać na zapotrzebowanie rynku. Realizacja tak wysoce zaawansowanego projektu pozwoli nie tylko na zwiększenie mocy produkcyjnych ale również na poszerzenie dotychczas oferowanej gamy produktów.

Na uwagę zasługuje fakt, iż firma Eko-Okna wykazuje bardzo dużą dynamikę wzrostu sprzedaży stolarki aluminiowej, która jest możliwa dzięki wdrożonej innowacyjnej technologii w obróbce aluminium. Na przestrzeni ostatnich lat firma wyposażyła swój park maszynowy w centra 3 i 4 osiowe do obróbki aluminium. Firma elumatec uruchomiła tu jako pierwsza w Polsce, zagniatarkę 4 głowicową do aluminium. Zastosowanie tej maszyny umożliwia obróbkę profili aluminiowych o wysokości do 200 mm, co pozwala zdecydowanie zwiększyć wydajność, jak również poszerzyć ofertę produktową 

„Stawiając na nowoczesność i profesjonalizm, z udziałem elumatec zwiększamy wydajność, i efektywność naszej produkcji. A to wszystko by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów w dążeniu do pozycji czołowego lidera branży stolarki okienno-drzwiowej…”-podsumowuje Pan Łukasz Kucharczyk.

OKNO nr 2/2015

 

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.