oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Okno w modnym wydaniu

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń wymagają precyzyjnego doboru wszystkich szczegółów. We współczesnej architekturze okna są często wielkopowierzchniowym elementem, który zwraca na siebie uwagę, dlatego warto nadać im odpowiednią oprawę kolorystyczną.

Okno w modnym wydaniu

Ramy okienne: np. od wewnątrz w odcieniu brązu SAF-RAL 350 oraz na

zewnątrz w modnej kolorystyce okien aluminiowych SAF-RAL 9006

Fot. Schüco

 

Okna w nowoczesnym budownictwie często zajmują dużą część elewacji. Niekiedy sięgają nawet od podłogi do sufitu, pełniąc zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Obecne trendy w architekturze wnętrz nakazują estetyczne dopasowanie wszystkich elementów wnętrza i ich personalizację zgodnie z wymaganiami użytkowników. Technologie produkcji okien pozwalają na dobranie zarówno kształtu, jak i koloru ramy okiennej. Niezwykle ciekawe możliwości kształtowania wyglądu okna dają unikatowe powłoki Schüco AutomotiveFinish wyróżniające się metaliczną estetyką uzyskaną dzięki połyskującym drobinom. Gama 11 odcieni została opracowana w oparciu o nowe trendy w architekturze, a także starannie dopasowana pod względem fotometrycznym. Każdy odcień otrzymał indywidualny stopień połysku, który podkreśla lub tłumi intensywność barwy.
 

W stylu minimalistycznym i z akcentem glamour

Okno w modnym wydaniu

Przekrój okna Schüco AluInside w kolorze SAF-DB 703

Fot. Schüco 

 

W nowoczesnych nurtach aranżacji wnętrz dominuje styl minimalistyczny, cechujący się zastosowaniem surowych materiałów i szklanych powierzchni. W bogatej palecie kolorów Schüco AutomotiveFinish do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych można odnaleźć trzy chłodne odcienie metalicznych szarości o wyglądzie aluminium, które doskonale pasują do takich stylizacji. Ciemnoszarą powierzchnię SAF-DB 703 cechuje matowy, przytłumiony połysk, natomiast jaśniejsze wersje powłok – SAF-RAL 9007 i SAF-RAL 9006 elegancko odbijają światło. Ramy okienne w takich odcieniach będą doskonałym nawiązaniem do tak modnych dzisiaj minimalistycznych wnętrz i elewacji. Ciemny odcień ram dodatkowo akcentuje optycznie ich smukły wygląd, podkreślając rozmiar przeszklenia. Natomiast granatowy, metaliczny odcień SAF-RAL 630 to doskonała propozycja do wnętrz w stylu glamour. Ramy w tym kolorze będą kontrastować z jasnymi ścianami i podłogami, ożywiając stonowane aranżacje. Ciemny granat jest na tyle uniwersalny, że doskonale komponuje się także z odcieniem żółtym czy czerwonym. Zastosowanie wysokiej jakości pigmentów sprawiło, że kolory nie tracą swojego nasycenia pod wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych i promieniowania UV. 


Wnętrze naturalnie piękne

Okno w modnym wydaniu

Profil drzwi balkonowych Schüco ThermoSlide w kolorze SAF-RAL 140

Fot. Schüco

 

Obecnie bardzo popularne są również wnętrza w stylu naturalnym, budowane w oparciu o surowe, jasne materiały w ciepłych odcieniach i dużą dawkę światła. Na zasadzie kontrastu zestawiane są kremowe tonacje, ecru oraz nasycone, ciepłe odcienie ziemi. Powierzchnie Schüco AutomotiveFinish obejmują również takie kolory jak na przykład ponadczasowy, lśniący brąz SAF-RAL 350, złoty SAF-RAL 140 czy ognista czerwień SAF-RAL 450. Gładkie powierzchnie ram okiennych są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i nie ulegają zarysowaniom, nawet przy częstym czyszczeniu. W zależności od indywidualnych wymagań można ponadto skomponować okno o kolorystyce różniącej się na zewnątrz i od środka. Odcienie Cream Line i Copper Effect zostały stworzone specjalnie z myślą o wnętrzach. Dzięki trójwarstwowej budowie powłok AutomotiveFinish możliwe było naniesienie wyczuwalnych w dotyku tekstur, które tworzą ciekawy efekt 3D, rozpraszając światło.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl

 
Architektura płynnych zmian
 • Architektura płynnych zmian
 • W służbie komfortu i skuteczności
 • Klasyka drzwi w wydaniu Porta
 • Pokój z widokiem – jakie rozwiązania wybrać
 • Porta z pierwszą w Polsce infolinią dla monterów drzwi
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->