oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Publikacje / analitycznie

 
Nowoczesne okucia okienne. Wymagania, działanie i stosowanie

Nowoczesne okucia okienne. Wymagania, działanie i stosowanie

[ 01.08.2014 ]

Okna są bardzo ważnym elementem każdego budynku, gdyż zapewniają oświetlenie pomieszczeń oraz umożliwiają regulację wymiany powietrza. Współczesne budownictwo ma tendencję do zwiększania ilości i powierzchni okien w elewacjach budynków, co powoduje konieczność spełniania przez te wyroby zadań stawianym nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym. Wiąże się to z zastosowaniem w oknach również nowoczesnych okuć, w tym głównie rozwierano-uchylnych.

WYMAGANIA ZWIĄZANE Z PRZESZKLENIEM DRZWI

[ 07.01.2014 ]

Rozszerza się zakres stosowania w budownictwie drzwi z przeszklonymi skrzydłami, w tym także całkowicie szklanych drzwi bezościeżnicowych. Instalowanie przeszklonych elementów otworowych w postaci drzwi pozwala na bardziej funkcjonalny podział przestrzeni w budynkach oraz rozjaśnienie pomieszczeń. Podwyższony zostaje także komfort pracy oraz warunków mieszkalnych, a same pomieszczenia z oszklonymi lub całkowicie szklanymi drzwiami sprawiają wrażenie przestronnych i nowoczesnych.
DRZWI DLA DOMÓW I MIESZKAŃ BEZ BARIER

DRZWI DLA DOMÓW I MIESZKAŃ BEZ BARIER

[ 04.12.2013 ]

Idea – domy i mieszkania bez barier architektonicznych przestaje już być tylko hasłem i w coraz większym zakresie jest wdrażana do praktyki. Dotyczy to również Polski, w której idea ta znalazła odzwierciedlenie w uchwale sejmowej z dnia 1 sierpnia 1997 roku, ustanawiającej Kartę Osób Niepełnosprawnych (M.P. Nr 50, poz. 475). W dokumencie tym potwierdzono prawo osób niepełnosprawnych do życia w środowisku wolnym od barier funkcjonalnych , w tym do swobodnego przemieszczania. Co prawda jest to przepis o charakterze deklaratywnym (nie nakłada obowiązków i nie przewiduje sankcji za nieprzestrzeganie ich zapisów), to zarówno architekci jak i realizatorzy procesów inwestycyjnych wdrażają podstawowe zasady domów i mieszkań bez barier.
ZEWNĘTRZNE OSŁONY OKIEN – ŻALUZJE ZWIJANE / ROLETY. CHARAKTERYSTYKA I WYMAGANIA.

ZEWNĘTRZNE OSŁONY OKIEN – ŻALUZJE ZWIJANE / ROLETY. CHARAKTERYSTYKA I WYMAGANIA.

[ 27.11.2013 ]

Szklane domy stają się w dużym stopniu rzeczywistością we współczesnej architekturze zarówno światowej jak i polskiej. Buduje się coraz więcej budynków w maksymalny sposób przeszklonych, stosując aluminiowo-szklane ściany fasadowe, szklane kopuły, duże okna i witryny. Umożliwia to jednak znaczne przenikanie energii słonecznej przez przeszklone elementy ścienne do zamkniętych pomieszczeń, co powoduje dość duży wzrost temperatury wewnętrznej. Konsekwencją tego jest pogorszenie komfortu i samopoczucia przebywających w nich osób. Niezbędnym więc działaniem staje się zastosowanie odpowiednich ochron przeciwsłonecznych, w tym głównie odnoszących się do okien.

WENTYLACJA POMIESZCZEŃ A SZCZELNOŚĆ OKNA

[ 06.11.2013 ]

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń, szczególnie mieszkalnych, jest podstawowym warunkiem komfortu, jaki jest oczekiwany przez mieszkańców.

Metoda określania poziomu zagrożenia i sposobu zabezpieczenia.

[ 22.02.2010 ]

Słowo „zabezpieczenie” odnosi się do przedsięwzięć mających na celu ograniczenie sposobności działania przestępczego i utrudniających jego dokonanie.

Sposoby zapobiegania włamaniom mogą być typu: organizacyjnego, budowlanego, mechanicznego i elektroniczne.

Niemiecka branża okienno-drzwiowa - (prawie) ani śladu kryzysu

Niemiecka branża okienno-drzwiowa - (prawie) ani śladu kryzysu

[ 04.09.2009 ]

Niemiecka branża okienno-drzwiowa dalej powinna, podobnie jak do tej pory, nie poddawać się wszechobecnej w kraju recesji. Swoista „koniunktura specjalna” cieszy szczególnie producentów, których można by określić jako „nie dotkniętych kryzysem”.

Ku nowym standardom okien i drzwi

[ 27.03.2009 ]

Kryzys zmienia horyzonty i wyznacza nowe standardy. Zaczynamy bardziej cenić to co energooszczędne, certyfikowane. To dobra okazja do radykalnych zmian zmniejszenia emisji CO2 i poprawienia energooszczędności budynków z korzyścią dla użytkownika, klimatu i kieszeni.

Utrata ciepła przez powierzchnie przeszklone

[ 21.02.2008 ]

Powierzchnie przeszklone pod względem energetycznym stanowią słaby punkt w okrywie budynku. Traci się przez nie więcej ciepła niż przez pozostałą część przegród ze względu na ich niższe parametry termoizolacyjne. Wraz ze wzrostem izolacyjności obserwuje się spadek zapotrzebowania na moc cieplną.

Analiza wpływu przegród przezroczystych na potrzeby cieplne budynków

[ 21.02.2008 ]

Powierzchnie przeszklone pod względem energetycznym stanowią słaby punkt w okrywie budynku. Traci się przez nie więcej ciepła niż przez pozostałą część przegród ze względu na ich niższe parametry termoizolacyjne. Wraz ze wzrostem izolacyjności obserwuje się spadek zapotrzebowania na moc cieplną. Ilustruje to rys. 1.
poprzednia 1 2 3 (4) 5 następna
 
Okna antywłamaniowe – fakty i mity
 • Okna antywłamaniowe – fakty i mity
 • Indywidualne projekty wyglądu, faktury i naturalnego charakteru okien drewniano-aluminiowych z lakierem bezbarwnym Zowo-tec® 430 do drewna i aluminium
 • Wieżowiec Q22, czyli szklane innowacje
 • Schüco AWS 120 CC.SI w ofercie Awilux Polska – nowa jakość okien do domów pasywnych
 • Remonty Roku 2016 nagrodzone
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,25724,3432
  USD4,02354,1047
  GBP5,03405,1356
  CHF3,99644,0772

  Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Produkty Vetrex w niższych cenach – rusza wakacyjna promocja
 • Energooszczędne systemy Vetrex V82 i V82 Black Design z wiosennym rabatem
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.