oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Publikacje / analitycznie

 
Ciepły montaż okien

Ciepły montaż okien

[ 13.06.2016 ]

Coraz większe zastosowanie w budownictwie krajów wysoko rozwiniętych znajduje tzw. ciepły montaż okien. Jego celem jest uzyskanie wysokiej energooszczędności budynku m.in. poprzez montaż okien, w sposób eliminujący możliwość powstawania mostków termicznych oraz odpowiednio uszczelniający przed wilgocią z jednoczesnym zapewnieniem stałej wentylacji.
5 elementów, które wpływają na energooszczędność

5 elementów, które wpływają na energooszczędność

[ 22.02.2016 ]

Energooszczędne okna i drzwi powinny być szczelne w miejscach, gdzie zimne powietrze najłatwiej przenika do wnętrza. Oprócz tego trzeba zadbać o to, by nie tracić ciepła podczas codziennej eksploatacji.
Napędy bram i żaluzji

Napędy bram i żaluzji

[ 15.02.2016 ]

W coraz większym stopniu bramy garażowe i przemysłowe oraz żaluzje i osłony przeciwsłoneczne, są wyposażone w napęd mechaniczny. Ułatwia to znaczenie eksploatację tych budowlanych wyrobów otworowych. Ponadto w odniesieniu do żaluzji i osłon przeciwsłonecznych, napęd wraz ze stosownym sterowaniem pozwala na skuteczną ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych oraz wpływa na gospodarkę energetyczną budynków.
Zwiększenie zabezpieczenia użytkowanych okien przed włamaniem

Zwiększenie zabezpieczenia użytkowanych okien przed włamaniem

[ 15.02.2016 ]

Okno jest zazwyczaj tym wyrobem otworowym, przez które włamywacz przedostaje się do wnętrza budynku. Było to przyczyną do podjęcia działań skutkujących zwiększeniem zabezpieczenia zainstalowanych już okien przed włamaniem. Opracowane więc zostały sposoby modernizacji użytkowanych okien, polegające głównie na ich doposażeniu w dodatkowe, dostosowane do wymagań antywłamaniowych, okucia.

Motaż drzwi wejściowych i bram garażowych

[ 15.02.2016 ]

Drzwi wejściowe służą do komunikacji oraz ochrony przed nieuprawnionym wejściem i niekorzystnym wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych, natomiast bramy garażowe powinny zapewniać bezpieczny dostęp dla pojazdów wraz z towarzyszącymi lub kierującymi nimi osobami. Zadania te są realizowane poprzez stosowne otwieranie i zamykanie otworów budowlanych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego lub użyteczności publicznej. Prawidłowy montaż drzwi wejściowych oraz bram garażowych ma bardzo istotny wpływ na właściwe funkcjonowanie i użytkowanie tych wyrobów.
Zamykacze i przytrzymywacze drzwi przeciwpożarowych

Zamykacze i przytrzymywacze drzwi przeciwpożarowych

[ 04.11.2015 ]

Zewnętrzne wejścia do budynków oraz pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi są zwykle wyposażone w różnego rodzaju drzwi, w tym w drzwi przeciwpożarowe. Do głównych zadań drzwi zaliczamy ochronę przed nadmiernym dopływem chłodnego powietrza i nieuprawnionym wejściem, a także stworzenie przegrody ogniowej - gdy są zamknięte, jak również umożliwienie komunikacji i szybkiej ewakuacji (w razie takiej konieczności) – gdy są otwarte. Drzwi mogą być otwierane i zamykane ręcznie lub mechanicznie, w tym przy pomocy zamykaczy. W ochronie przeciwpożarowej używane są także przytrzymywacze otwarcia drzwi, usprawniające komunikację pieszą.

Wymagania ochrony przeciwpożarowej w odniesieniu do drzwi z napędem

[ 04.11.2015 ]

Drzwi przeciwpożarowe, w tym także z napędem, są przeznaczone do zamykania otworów w przegrodach budowlanych, stanowiących jednocześnie przegrodę ogniową. Podstawowym celem tych wyrobów jest zapewnienie odpowiedniej ochrony otworów w ścianach o określonej odporności ogniowej, służących jako droga dostępu dla ludzi, towarów oraz pojazdów. Ogólnie stwierdzić można, że drzwi w pozycji zamkniętej chronią przed nieuprawnionym wejściem, nadmiernym dopływem chłodnego powietrza oraz stanowią barierę ogniową, a w pozycji otwartej umożliwiają komunikację i w razie potrzeby pozwalają na szybką ewakuację.

Problematyka poprawnego mocowania okien

[ 04.11.2015 ]

Okna powinny być w taki sposób osadzone i zamocowane w otworze ściennym, aby nawet w czasie intensywnego działania wiatru lub przy gwałtownym zamykaniu skrzydeł, nie nastąpiło chociażby nieznaczne ich przemieszczenie. Również powinny mieć właściwe uszczelnienie, zapobiegające przeciekaniu opadów atmosferycznych, a także przenikaniu powietrza w miejscach połączeń ościeżnicy okna z ościeżem.
Nowoczesne rozwiązania zamków drzwiowych

Nowoczesne rozwiązania zamków drzwiowych

[ 20.07.2015 ]

Drzwi wyposażone w zamek wielopunktowy zabezpieczają przed włamaniem nie tylko w części środkowej, gdzie standardowo zamontowany jest zamek zapadkowo-zasuwkowy z wkładką bębenkową, ale również dodatkowo na dole i u góry skrzydła. Ilość dodatkowych miejsc ryglowania jest zależna od konstrukcji drzwi oraz wymagań klienta, a drzwi o typowej wielkości mogą być zaryglowane nawet w pięciu punktach. W coraz większym stopniu tego rodzaju nowoczesne rozwiązanie okuć stosuje się w drzwiach wejściowych do mieszkań i innych pomieszczeń.
Konserwacja okien i okuć budowlanych

Konserwacja okien i okuć budowlanych

[ 20.07.2015 ]

Okresowy przegląd okien połączony z konserwacją i niezbędną regulacją zainstalowanych w nich okuć, jest niezmiernie ważną czynnością w prawidłowej eksploatacji tych wyrobów. Po wielu latach użytkowania prawie każde okno, które nie było systematycznie konserwowane, ulega nadmiernemu zużyciu, przez co przestaje właściwie funkcjonować. W skrajnych przypadkach brak konserwacji może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, jakim może być nawet np. urwanie się skrzydła okiennego.
poprzednia 1 (2) 3 4 5 następna
 
Drzwi okleinowane - ale jakie
 • Drzwi okleinowane - ale jakie
 • Alergika wiosna nie tyka, czyli kilka słów o tym, jakie okna wybrać i jak zadbać o prawidłową wentylację pomieszczeń
 • Z widokiem na dobrą formę – nowoczesne centrum opieki
 • Okucia do okien skandynawskich marki IPA w ofercie Agas
 • Salerno - drzwi z mocnym akcentem
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,22234,3075
  USD3,91403,9930
  GBP4,90054,9995
  CHF3,94754,0273

  Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Produkty Vetrex w niższych cenach – rusza wakacyjna promocja
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.