oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Publikacje / analitycznie

 
Zwiększenie zabezpieczenia użytkowanych okien przed włamaniem

Zwiększenie zabezpieczenia użytkowanych okien przed włamaniem

[ 15.02.2016 ]

Okno jest zazwyczaj tym wyrobem otworowym, przez które włamywacz przedostaje się do wnętrza budynku. Było to przyczyną do podjęcia działań skutkujących zwiększeniem zabezpieczenia zainstalowanych już okien przed włamaniem. Opracowane więc zostały sposoby modernizacji użytkowanych okien, polegające głównie na ich doposażeniu w dodatkowe, dostosowane do wymagań antywłamaniowych, okucia.

Motaż drzwi wejściowych i bram garażowych

[ 15.02.2016 ]

Drzwi wejściowe służą do komunikacji oraz ochrony przed nieuprawnionym wejściem i niekorzystnym wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych, natomiast bramy garażowe powinny zapewniać bezpieczny dostęp dla pojazdów wraz z towarzyszącymi lub kierującymi nimi osobami. Zadania te są realizowane poprzez stosowne otwieranie i zamykanie otworów budowlanych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego lub użyteczności publicznej. Prawidłowy montaż drzwi wejściowych oraz bram garażowych ma bardzo istotny wpływ na właściwe funkcjonowanie i użytkowanie tych wyrobów.
Zamykacze i przytrzymywacze drzwi przeciwpożarowych

Zamykacze i przytrzymywacze drzwi przeciwpożarowych

[ 04.11.2015 ]

Zewnętrzne wejścia do budynków oraz pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi są zwykle wyposażone w różnego rodzaju drzwi, w tym w drzwi przeciwpożarowe. Do głównych zadań drzwi zaliczamy ochronę przed nadmiernym dopływem chłodnego powietrza i nieuprawnionym wejściem, a także stworzenie przegrody ogniowej - gdy są zamknięte, jak również umożliwienie komunikacji i szybkiej ewakuacji (w razie takiej konieczności) – gdy są otwarte. Drzwi mogą być otwierane i zamykane ręcznie lub mechanicznie, w tym przy pomocy zamykaczy. W ochronie przeciwpożarowej używane są także przytrzymywacze otwarcia drzwi, usprawniające komunikację pieszą.

Wymagania ochrony przeciwpożarowej w odniesieniu do drzwi z napędem

[ 04.11.2015 ]

Drzwi przeciwpożarowe, w tym także z napędem, są przeznaczone do zamykania otworów w przegrodach budowlanych, stanowiących jednocześnie przegrodę ogniową. Podstawowym celem tych wyrobów jest zapewnienie odpowiedniej ochrony otworów w ścianach o określonej odporności ogniowej, służących jako droga dostępu dla ludzi, towarów oraz pojazdów. Ogólnie stwierdzić można, że drzwi w pozycji zamkniętej chronią przed nieuprawnionym wejściem, nadmiernym dopływem chłodnego powietrza oraz stanowią barierę ogniową, a w pozycji otwartej umożliwiają komunikację i w razie potrzeby pozwalają na szybką ewakuację.

Problematyka poprawnego mocowania okien

[ 04.11.2015 ]

Okna powinny być w taki sposób osadzone i zamocowane w otworze ściennym, aby nawet w czasie intensywnego działania wiatru lub przy gwałtownym zamykaniu skrzydeł, nie nastąpiło chociażby nieznaczne ich przemieszczenie. Również powinny mieć właściwe uszczelnienie, zapobiegające przeciekaniu opadów atmosferycznych, a także przenikaniu powietrza w miejscach połączeń ościeżnicy okna z ościeżem.
Nowoczesne rozwiązania zamków drzwiowych

Nowoczesne rozwiązania zamków drzwiowych

[ 20.07.2015 ]

Drzwi wyposażone w zamek wielopunktowy zabezpieczają przed włamaniem nie tylko w części środkowej, gdzie standardowo zamontowany jest zamek zapadkowo-zasuwkowy z wkładką bębenkową, ale również dodatkowo na dole i u góry skrzydła. Ilość dodatkowych miejsc ryglowania jest zależna od konstrukcji drzwi oraz wymagań klienta, a drzwi o typowej wielkości mogą być zaryglowane nawet w pięciu punktach. W coraz większym stopniu tego rodzaju nowoczesne rozwiązanie okuć stosuje się w drzwiach wejściowych do mieszkań i innych pomieszczeń.
Konserwacja okien i okuć budowlanych

Konserwacja okien i okuć budowlanych

[ 20.07.2015 ]

Okresowy przegląd okien połączony z konserwacją i niezbędną regulacją zainstalowanych w nich okuć, jest niezmiernie ważną czynnością w prawidłowej eksploatacji tych wyrobów. Po wielu latach użytkowania prawie każde okno, które nie było systematycznie konserwowane, ulega nadmiernemu zużyciu, przez co przestaje właściwie funkcjonować. W skrajnych przypadkach brak konserwacji może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, jakim może być nawet np. urwanie się skrzydła okiennego.
Automatyka okien

Automatyka okien

[ 20.07.2015 ]

Automatyzacja otwierania i zamykania okien fasadowych i dachowych oraz naświetli pozwala na komfortowe, codzienne wietrzenie pomieszczeń, pomimo ich usytuowania w miejscach niedostępnych dla bezpośredniego , ręcznego otwarcia lub zamknięcia. Możliwość taką uzyskuje się m.in. dzięki zastosowaniu otwieraczy/zamykaczy z automatycznym napędem (głównie elektrycznym), sterownych z poziomu posadzki, przy czym występują także rozwiązania ze zdalnym sterowaniem. Dodać jeszcze należy, że problematyka automatyzacji otwierania i zamykania obejmuje również okna wielkogabarytowe o dużej masie.
Zamknięcia garaży zbiorczych.

Zamknięcia garaży zbiorczych.

[ 05.05.2015 ]

Coraz większa liczba użytkowników samochodów osobowych powinna mieć miejsce do parkowania. Z kolei terenów do tego przeznaczonych jest jednak coraz mniej i optymalnym rozwiązaniem stają się garaże zbiorcze. Są one najczęściej realizowane w podziemnych (choć i zdarzają się nadziemne) kondygnacjach budynków mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Bramy garaży zbiorczych, szczególnie usytuowane w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, powinny działać cicho, bezpiecznie i niezawodnie.
Zabezpieczenia bram przesuwnych

Zabezpieczenia bram przesuwnych

[ 20.04.2015 ]

Do zapewnienia bezpiecznego przejazdu mechanicznych pojazdów przez bramy przesuwne oraz eliminacji możliwości ich uszkodzenia, stosowane są różne rozwiązania konstrukcyjne jak bariery, odbojniki słupowe, ograniczniki wysokości lub wolnostojące ramy. Te ostatnie urządzenia zwane odbojami zabezpieczającymi albo odbojnicami bramowymi są szczególnie zalecane do różnego rodzaju przesuwnych bram chłodniczych.
poprzednia 1 (2) 3 4 następna
 
Drzwi wizytówką domu – AWI-Door 90 od Awilux Polska
 • Drzwi wizytówką domu – AWI-Door 90 od Awilux Polska
 • Zostaw zimę za drzwiami Ciepłe i przytulne drewniano-aluminiowe drzwi wejściowe
 • Gwarancja Nice tylko po wyborze licencjonowanego instalatora
 • Skrzynia roletowa z trzema rodzajami rewizji i w wykonaniu z żaluzją do drzwi unoszono-przesuwnych HST
 • Optymalna izolacja akustyczna systemu skrzyń roletowych
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,32984,4172
  USD4,08204,1644
  GBP4,92805,0276
  CHF4,03994,1215

  Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Produkty Vetrex w niższych cenach – rusza wakacyjna promocja
 • Energooszczędne systemy Vetrex V82 i V82 Black Design z wiosennym rabatem
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.