oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Wszystko co musisz wiedzieć o drzwiach przesuwnych

Pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń. Kiedy trzeba łączą, kiedy trzeba oddzielają pomieszczenia, w subtelny sposób organizując domowe wnętrza. Dlatego drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie dla każdego.

Drzwi przesuwne to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Miejsca, w których zostały zainstalowane, wydają się bardziej przestronne – podkreśla Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi Invado. To rozwiązanie cieszy się sporym powodzeniem także wówczas, kiedy chcemy podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze, albo wyznaczyć w jednym pokoju różne strefy – np. w salonie wydzielić miejsce do pracy albo sypialnię. Są niezwykle wygodne, gdy wejścia do różnych pomieszczeń sąsiadują ze sobą i tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

W zależności od tego, na jakim etapie urządzania domu lub mieszkania decydujemy się na montaż drzwi przesuwnych, jakim budżetem dysponujemy oraz jaki mamy plan na aranżację przestrzeni wokół drzwi, możemy zdecydować się na system przesuwny chowany w ścianę lub na system przesuwny naścienny. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

Drzwi chowane w ścianę

To rozwiązanie, którego estetyka zadowoli nawet najbardziej wymagających. Jak to działa? Zgodnie z nazwą  drzwi po otwarciu znikają w ścianie, a dokładnie przesuwają się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej. Bez obaw, nie trzeba w tym celu drążyć otworu w murze. Wystarczy postawić ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i wmontować w nią kasetę do systemu przesuwnego. – Choć tracimy kilka centymetrów z powierzchni pokoju, to w zamian zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Niektórzy obawiają się gorszej jakości akustycznej takiego rozwiązania, ale jak się okazuje niesłusznie.
- System przesuwny chowany w ścianę wyposażony jest w specjalne opaski, szczotki i uszczelki, dzięki którym udaje się zminimalizować przenikanie dźwięków przez zamknięte drzwi – wyjaśnia A. Hucz z Invado.

Wszystko co musisz wiedzieć o drzwiach przesuwnych

System przesuwny naścienny

Jest jeszcze drugi sposób montażu drzwi przesuwnych. Jego zaletą jest to, że nie trzeba czekać do gruntownego remontu. Montaż jest prosty i szybki . Do ściany (lub sufitu) wystarczy przymocować specjalną, wytrzymałą szynę, po której na wózkach jezdnych będzie można przesuwać skrzydło. Konstrukcję przysłania maskujący karnisz, najczęściej w tym samym kolorze co drzwi.

Cena systemu naściennego jest niższa niż systemu chowanego w ścianę, porównywalna  z tradycyjnie otwieranymi drzwiami. Minus jest jednak taki, że drzwi naścienne nie pozwolą na ustawienie w ich pobliżu mebli, ale i tak przestrzeń potrzebna do ich zamykania jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnie rozwieranych skrzydeł.  Dzięki temu nie ma obawy, że drzwi znajdujące się blisko siebie podczas otwierania będą się wzajemnie blokowały.

Wszystko co musisz wiedzieć o drzwiach przesuwnych

Do każdego wnętrza

Drzwi przesuwne równie łatwo jak te otwierane tradycyjnie można dopasować do wystroju mieszkania. Nawet tego bardzo zindywidualizowanego. – Wszystkie drzwi z kolekcji Invado dostępne są w wersji przesuwnej – mówi Adam Hucz. – Dzięki temu zarówno zwolennicy tradycyjnych aranżacji, jak i ci, którzy lepiej czują się w nowoczesnych wnętrzach, bez trudu znajdą rozwiązanie, które idealnie będzie komponowało się z własnym pomysłem na urządzenie domu.

 

źródło: Invado

Zobacz również...

 
Tradycyjna architektura i nowoczesne materiały
 • Tradycyjna architektura i nowoczesne materiały
 • Apartament w futurystycznym budynku w Nicei
 • Bezpieczne i wygodne elektroniczne wkładki do zamka Ixalo RFID
 • Parametry szkła a estetyka
 • Nowoczesne i funkcjonalne drzwi do Twojego wnętrza – T-Door Elegant od firmy Budvar Centrum
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.