oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Jak zabezpieczyć dom na wakacje

Wakacje to okres żniw dla włamywaczy, którzy wykorzystując dłuższą nieobecność domowników mają więcej czasu na rabunek. By mieszkanie nie było łatwym kąskiem dla przestępców, przed wyjazdem na urlop trzeba koniecznie zatroszczyć się o jego właściwe zabezpieczenie. Porta podpowiada, na co szczególnie zwrócić uwagę, by po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Z myślą o zwiększaniu wiedzy o bezpieczeństwie firma po raz kolejny przyłączyła się też do programu Dom Bezpieczny, w ramach którego, m.in. we współpracy z policją, organizowana jest akcja „Poznaj Sąsiada”.

Poznaj swojego sąsiada

Nieocenionym zabezpieczeniem mieszkania na czas urlopu jest pomoc zaufanej osoby. Dlatego też Porta wsparła akcję „Poznaj Sąsiada” w ramach programu Dom Bezpieczny, która zachęca do integracji lokalnych społeczności. Nawiązując przyjazne relacje z sąsiadami można poprosić ich o opiekę nad domem w czasie nieobecności mieszkańców. Drobne czynności, jak podlanie przez sąsiada kwiatów, otworzenie na chwilę okien, by przewietrzyć pomieszczenie czy wyciągnięcie listów ze skrzynki będą dla potencjalnych rabusiów sygnałem, że mieszkańcy są jednak w domu. Dodatkowo czujni sąsiedzi w przypadku podejrzenia mogą też wezwać policję.

Nie pomagaj złodziejowi

Jak zabezpieczyć dom na wakacjeNa pewno warto zadbać o to, by samemu nie ułatwiać przestępcom zadania i unikać podstawowych błędów. Przede wszystkim wybierając się na urlop należy zamknąć wszystkie okna i nie zostawiać klucza w łatwo dostępnym miejscu, na przykład za donicą czy pod wycieraczką. Bardzo istotne jest również nieinformowanie wszystkich wokół o planowanej nieobecności w domu, np. na Facebooku. Takie wieści mogą trafić do niepowołanych osób, przez co sami możemy sprowokować włamanie. W skrócie - zdrowy rozsądek to podstawa. Dlatego należy też pamiętać, aby zminimalizować ryzyko losowych zdarzeń i przed wyjazdem wyłączyć gaz, prąd czy wodę.

Bezpieczne drzwi

Drzwi wejściowe powinny posiadać różnego rodzaju rozwiązania, stanowiące efektywną zaporę przeciw włamywaczom. Najlepiej by posiadały certyfikowane rozwiązania  antywłamaniowe, co na dłużej powstrzyma złodziei lub całkowicie zniechęci ich do wtargnięcia. W drzwiach najczęściej stosowane są haki i bolce antywyważeniowe, warto też zainwestować w klamki antywłamaniowe. Właśnie w takie zabezpieczenia wyposażone są, polecane przez program Dom Bezpieczny, drzwi Porta - EXTREME RC3, które idealnie sprawdzą się w mieszkaniu. Ochronę domu zapewnią z kolei pełne skrzydła Steel SAFE dostępne w trzeciej klasie antywłamaniowości. Oprócz 4 bolców antywyważeniowych posiadają one również wielopunktowy hakowo-zasuwkowy zamek Winkhaus oraz klamkę SAFE z trzecią klasą bezpieczeństwa. Dopełnieniem prawidłowego funkcjonowania każdego produktu powinien być także fachowy montaż, dzięki któremu mamy gwarancję utrzymania wysokich parametrów drzwi.

Jak zabezpieczyć dom na wakacjeJak zabezpieczyć dom na wakacje

Okna i balkony

Warunkiem bezpieczeństwa mieszkania lub domu są też okna, które, podobnie jak drzwi, występują w wersji antywłamaniowej. Skuteczną ochroną będą okiennice czy zewnętrzne rolety, które uniemożliwią obserwację tego, co dzieje się wewnątrz i będą stanowić dodatkową zaporę dla włamywaczy. Należy pamiętać również o tym, że wejść do domu jest zazwyczaj kilka, co oznacza, że włamywacz może się dostać do środka chociażby przez balkonowe drzwi. Dlatego warto wyposażyć je również w rolety zewnętrzne lub np. we wkładkę z zamkiem, a na ramie umieścić czujniki, które włączą alarm w przypadku ich otwarcia.

Dodatkowe zabezpieczenia

Warto zainwestować w zabezpieczenia wewnątrz domu czy mieszkania, np. w postaci sejfu. Można w nim umieścić gotówkę, biżuterię i inne kosztowności, a nawet niewielkie sprzęty elektroniczne, takie jak laptop, tablet czy smartfon. To właśnie drobne przedmioty są kradzione najczęściej, ponieważ wyniesienie ich z domu nie stwarza dla złodziei większego problemu.

 

źródło: Porta Drzwi

Zobacz również...

 
Tradycyjna architektura i nowoczesne materiały
 • Tradycyjna architektura i nowoczesne materiały
 • Apartament w futurystycznym budynku w Nicei
 • Bezpieczne i wygodne elektroniczne wkładki do zamka Ixalo RFID
 • Parametry szkła a estetyka
 • Nowoczesne i funkcjonalne drzwi do Twojego wnętrza – T-Door Elegant od firmy Budvar Centrum
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.