Szkło w nowoczesnym budownictwie. Dizajn i technologia.
Szkło w nowoczesnym budownictwie. Dizajn i technologia.

Budownictwo mieszkalne w Polsce od kilku lat odnotowuje znaczący rozkwit. Inwestorzy prześcigają się w realizacjach niesztampowych projektów, by zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających klientów. Osiedla wielorodzinne już dawno przestały przypominać blokowiska z wielkiej płyty. Dziś to przemyślane pod kątem architektonicznym i urbanistycznym skupiska budynków z pełną infrastrukturą, niezbędną do komfortowego zamieszkania. Wciąż rozwijająca się branża budowalna daje szeroki wybór nieruchomości dostosowanych do gustów, potrzeb i zasobności portfela poszczególnych klientów. W tych najbardziej prestiżowych inwestycjach szczególną wagę przykłada się do wysokiej jakości materiałów budowalnych i wykończeniowych. Są one nie tylko synonimem luksusu, ale też gwarancją trwałości i odporności na codzienną eksploatację.

Pejzaż zamknięty w ramie

Pierwszym bodźcem do zakupu nieruchomości jest jej lokalizacja. Niezależnie od tego, jak bardzo podoba nam się wnętrze mieszkania, wrażenie pozostaje niekompletne, jeśli widok za oknem nie spełnia naszych oczekiwań. W nowoczesnym budownictwie okna nie pełnią już tylko funkcji praktycznej. Są istotnym elementem projektu architektonicznego nadającym pomieszczeniom indywidualny charakter. W nowych inwestycjach można zaobserwować tendencję do zacierania granic między tym co w środku, a tym co na zewnątrz. Widok za oknem dopełnia wnętrze. Dlatego też nowoczesne okna w swoim kształcie mają za zadanie podkreślić to co najistotniejsze. – Duże i nieoczywiste rozmiary okien oraz prostota formy to obserwowane przez nas trendy we współpracy z deweloperami – mówi Mariusz Kubik, dyrektor produkcji w firmie Urzędowski. – odchodzi się od zaburzania tafli szyby szprosami, które spotkać można jeszcze w budownictwie tradycyjnym czy w historycznych obiektach. Duże płaszczyzny przeszkleń to lepsze doświetlenie mieszkania naturalnym światłem. W takich projektach kluczowy jest jednak wybór okien o najlepszych parametrach technicznych. – Drewniana konstrukcja ramy okiennej to nie tylko dodatkowy walor dekoracyjny. Drewno to naturalny materiał o wysokich właściwościach izolacyjności cieplnej. W połączeniu z pakietem 3-szybowym i technologią „ciepłej ramki”, pozwala w znacznym stopniu ograniczyć wydatki w sezonie grzewczym, a w lecie utrzymać przyjemną temperaturę powietrza w mieszkaniu. – dodaje Mariusz Kubik.

Dotknij przyszłości

Energooszczędne okna to istotny atut, który odczuwamy długofalowo, sukcesywnie ograniczając wydatki związane z utrzymaniem mieszkania. W codziennym użytkowaniu liczy się jednak komfort i intuicyjność. Automatyka systemów okiennych to krok w przyszłość. Ten krok wykonała marka Urzędowski, wprowadzając do swojego asortymentu przesuwne drzwi tarasowe w systemie HS z technologią ePower firmy G-U. Drzwi otwiera się za pomocą panelu dotykowego. Po naciśnięciu przycisku (na panelu lub przenośnym pilocie), drzwi nie tylko rozsuną się same, ale również, dzięki inteligentnemu mechanizmowi wykrywania przeszkód, zatrzymają się w chwili napotkania bariery. Napęd ePower jest bardzo cichy i niewymagający naszej uwagi. Akumulatory ładują się samoistnie po zamknięciu drzwi. System zasilający jest niewidoczny, dzięki czemu okno nie traci na estetyce.

 

źródło: Urzędowski