oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu

Poddasze użytkowe to bardzo wdzięczne pomieszczenie do zaaranżowania dziecięcego pokoju. Coraz bardziej samodzielnym pociechom pozwoli zachować nieco prywatności, stanowiąc prawdziwie autonomiczne królestwo – doskonałe do nauki, zabawy czy popołudniowego relaksu. Jednak, by prawidłowo spełniało swoje funkcje, oprócz oryginalnego wystroju i designerskich dodatków, należy dobrze przemyśleć wykorzystanie największego atutu domowego poddasza – naturalnego światła. A w tym pomoże odpowiednio dobrana stolarka okienna.

Dostęp do naturalnego światła ma niebagatelny wpływ na wiele aspektów życia naszego dziecka – wyznacza prawidłowy rytm dobowy, pozytywnie wpływa na jego samopoczucie i wspomaga harmonijny rozwój od najmłodszych lat. To dlatego kwestii wyboru okien do pokoju dziecięcego nie można bagatelizować. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tak ważnego element budowlanego?

Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszuWybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszuWybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszuDzieci, niezależnie od wieku, wpadają na zupełnie nieprawdopodobne pomysły. Wynika to z naturalnej potrzeby eksploracji i poznawania świata, a te, jak wiemy, potrafią mieć niewiele wspólnego z szeroko rozumianym bezpieczeństwem czy zdrowym rozsądkiem. Zabezpieczamy więc naroża szafek, dbamy o miękkie dywany, chowamy na dno szafy wszystkie ostre przedmioty i taką samą uwagę powinniśmy poświęcić oknom. – Mówiąc o bezpieczeństwie w kontekście stolarki okiennej należy wziąć pod uwagę różne scenariusze, dlatego w pierwszej kolejności skupmy się na doborze systemu otwierania. Z pomocą przyjdą tu specjalne, okienne blokady lub klamka z kluczykiem ExtraSecure – z jednej strony skutecznie udaremniająca dziecku otwarcie okna, z drugiej – zapewniająca spokojny sen rodzicom każdego poszukiwacza przygód  - podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy Okpol.  Drugim, równie ważnym aspektem jest wybór bezpiecznej i trwałej szyby, która wytrzyma częste spotkania z piłką czy szybującymi pod sufitem klockami. – W pokoju dziecięcym warto postawić na szybę laminowaną. W przypadku mocnego uderzenia czy rozbicia, specjalna folia utrzymuje szybę w ramie, a szkło nie rozpada się na ostre kawałki, co maksymalnie eliminuje ryzyko zranienia – dodaje Marcin Demski.

Cicho, ciepło, zdrowo

Pokój dziecka to prawdopodobnie jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w całym domu – na uwadze musimy mieć tu nie tylko bezpieczeństwo malucha, ale również jego komfort związany z odpowiednią cyrkulacją powietrza, zdrowym i spokojnym snem, a w przypadku alergika – higienicznym, łatwym w utrzymaniu czystości, otoczeniem.

Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszuWybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszuWybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu

Wietrzenie pomieszczeń, w którym przebywa najmłodszy członek rodziny to nie lada kłopot. Pomijając kwestię bezpieczeństwa, otwieranie okien  w okresie jesienno - zimowym powoduje nadmierne wychładzanie pomieszczenia oraz nieprzyjemne przeciąg. Latem nie zapewnia zaś odpowiedniej wymiany powietrza, w efekcie czego poddasze ulega szybkiemu nagrzaniu, a temperatura w nim panująca jest po prostu zbyt wysoka. Stały dostęp do świeżego powietrza jest kluczową kwestią w dziecięcym pokoju, dlatego wybrane okna warto doposażyć w specjalne nawiewniki. - Z myślą o tak wymagających klientach, wprowadziliśmy do oferty specjalny nawiewnik manualny Neo-Air oraz klamkę z kluczykiem z funkcją mikrouchylenia, które pozwalają na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia. Inwestycja w nawiewnik manualny to cały szereg zalet - poprawiona jakość powietrza w mieszkaniu, wstrzymany kondensat pary wodnej, oraz wprowadzona kontrola wentylacji, która pozwoli obniżyć koszty ogrzewania – rekomenduje Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. Jeśli nasze dziecko cierpi z powodu uczulenia, w okresie wiosennym i letnim należy pamiętać, by okna ustawiać w pozycji uchylonej, która umożliwi regularną mikrowentylację pomieszczenia, zatrzymując po drodze większość niechcianych alergenów i sprawiając, że alergicy będą mogli odetchnąć pełną piersią. Wybierając stolarkę okienną do pokoju alergika należy również zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia ramy i skrzydła okna – w skrajnych przypadkach wszelkie elementy wyposażenia pomieszczenia będziemy musieli „odkurzać” częściej niż jednokrotnie. Nie jest tajemnicą, że najłatwiej utrzymać w czystości okna wykonane z PVC – tutaj wystarczy wilgotna szmatka oraz delikatny płyn czyszczący, który z łatwością poradzi sobie z codziennym kurzem, roztoczami i pyłkami.

Dobrze dobrana stolarka okienna ma także niebagatelny wpływ na spokojny i regenerujący sen naszego dziecka. Umożliwia zarówno zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza bez konieczności otwierania okna na oścież, a także skutecznie wygłusza hałasy dobiegające z zewnątrz. Im wyższy współczynnik Rw deklarowany przez producenta, tym ciszej w pokoju malucha. Brzmi jak marzenie, prawda?

Użyteczne akcesoria

Okna w dziecięcym pokoju powinny być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego nie można zapominać o odpowiednim doborze rolet, które nie tylko wspomogą zasypianie, ale uchronią malucha przed ostrym słońcem, zaglądającym w południe przez okna dachowe. - Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, również w pokoju małego alergika, są rolety okienne, których gładka powierzchnia oraz wysokiej jakości tkanina, posiadająca certyfikat OEKO – TEX, pozwalają na czyszczenie za pomocą wilgotnej gąbki, usuwając tym samym niepożądany kurz czy przedostające się do mieszkania alergeny. Wybierając funkcjonalność nie musimy przy tym rezygnować z waloru estetycznego – w naszej ofercie proponujemy szeroką gamę kolorystyczną rolet,  które doskonale wkomponują się w optymistyczną i dziecięcą aranżację – niezależnie od dominujących w niej barw – rekomenduje Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. Okno w pokoju malucha wyposażmy również w praktyczną moskitierę, by niechciani, latając „goście” nie zakłócili wielogodzinnych zabaw czy zasłużonego, po pełnym wyzwań dniu, snu. 

Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszuWybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu

„Okno na świat” – w przypadku dziecięcego pokoju ma wiele znaczeń. Sprawmy jednak, by było bezpieczne, funkcjonalne i każdego dnia stało na straży komfortu naszego malucha - to od naszych decyzji zależy w dużej mierze przyjemność nauki, dobra zabawa i spokojny sen tych najmłodszych i nieco starszych pociech.

 

źródło: Okpol

Zobacz również...

 
Drewno na topie – okna drewniane i drewniano-aluminiowe w aranżacji wnętrz
 • Drewno na topie – okna drewniane i drewniano-aluminiowe w aranżacji wnętrz
 • Kiedy system przesuwny, a kiedy SLF
 • Oczyść dom ze smogu – wentylacja okienna Schüco VentoLife
 • Szyby zespolone PRESS GLASS dla kompleksu mieszkalnego SØRENGA
 • Szkło samoczyszczące Pilkington Activ™ potwierdza klasę w badaniu Instytutu Fraunhofer
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • FIMTEC – POLSKA – technologiczna awangarda Rozmowa z Grzegorzem Osadą, współwłaścicielem firmy Fimtec-Polska
 • Pod wieloma względami wyprzedzamy konkurencję
 • PREZ-MET – wydajne maszyny szybki serwis – rozmowa z Januszem Pacudą, dyrektorem handlowym firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.