oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Otwórz swój dom

Budowanie domów otwartych na otoczenie to trend, który utrzymuje się już od kilku lat. Dla osób, które chcą poczuć bliższą więź z przyrodą opracowano nowoczesne rozwiązania: dzięki zastosowaniu dużych przeszklonych drzwi tarasowych lub zrezygnowaniu z progu w przejściu, wnętrze domu oraz ogród lub taras przestają być od siebie wyraźnie oddzielone, a wręcz odwrotnie – stają się jeszcze bliższe.

Otwórz swój domOtwórz swój dom

Domy otwarte na krajobraz, z widokiem na zieleń Skandynawowie cenili od dawna. Od pewnego czasu także i w Polsce coraz częściej odczuwamy chęć zbliżenia się do natury. Dlatego, do swoich domów szukamy rozwiązań, które zapewnią nam dużo światła oraz piękny widok dzięki zastosowaniu dużych przeszklonych powierzchni.

Bliżej natury

Otwórz swój domSystem drzwi podnoszono-przesuwnych HST od firmy Inoutic pozwala stworzyć prawdziwą „przeszkloną ścianę”, przez którą można obserwować zmieniające się wraz z upływem pór roku otoczenie. Chcąc wyjść na taras wystarczy lekko przesunąć drzwi – pomimo dużych rozmiarów sięgających nawet do 15m2 ich otwieranie i zamykanie jest bardzo wygodne dzięki zastosowaniu w nich specjalnych mechanizmów tzw. „Soft Close”. Zaawansowane rozwiązania technologiczne w systemie drzwi HST zapewniają pełną szczelność na wiatr i deszcz oraz powodują, że ciepło ze środka nie wydostaje się na zewnątrz (Uf= 1,3 W/m2K). Latem, drzwi nie trzeba wcale zamykać, dzięki czemu taras staje się naturalnym przedłużeniem wnętrza domu. Przy otwartych drzwiach tarasowych widać jednak nie tylko zewnętrzną ramę, ale także jej wnętrze. Decydując się na wybór profilu warto zwrócić uwagę na detal, który przyciąga uwagę – jego rdzeń. Inoutic, jako pierwszy producent zaoferował możliwość dopasowania koloru wnętrza ramy do jej barwy na zewnątrz. Dostępna gama kolorystyczna obejmuje rdzenie w odcieniu grafitowym, białym, kremowym oraz brązowym. Zastosowanie profilu z rdzeniem w tym samym kolorze nadaje pomieszczeniu klasę i styl.

Przeszkody zlikwidowane

Otwórz swój domSymboliczną granicę oddzielającą wnętrze domu od tarasu stanowi znajdujący się między nimi próg. Inoutic proponuje rozwiązanie, dzięki któremu przeszkoda ta zostaje zupełnie usunięta. System progu bezbarierowego Easystep umożliwia wbudowanie progu w podłogę, dzięki czemu nie wystaje on nad jej powierzchnię. To duże ułatwienie zwłaszcza dla małych dzieci czy osób starszych, u których najłatwiej o potknięcie przy przechodzeniu na taras. Pomimo wysokości wynoszącej dokładnie zero centymetrów, Easystep ma wysokie parametry termiczne (Uf = 1,8 W/m2K), nie przepuszcza również wody ani podmuchów wiatru. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej przekładki termicznej.

Tęsknota za naturą ma swoje odzwierciedlenie w chęci poszukiwania rozwiązań, które przybliżą nasz dom do otoczenia. Dzięki przeszklonym drzwiom z widokiem na taras czy ułatwionemu przechodzeniu z wnętrza pomieszczenia, natura jest na wyciągnięcie ręki.  

 

źródło: Inoutic/Deceuninck  Sp. z o.o.

Zobacz również...

 
Tradycyjna architektura i nowoczesne materiały
 • Tradycyjna architektura i nowoczesne materiały
 • Apartament w futurystycznym budynku w Nicei
 • Bezpieczne i wygodne elektroniczne wkładki do zamka Ixalo RFID
 • Parametry szkła a estetyka
 • Nowoczesne i funkcjonalne drzwi do Twojego wnętrza – T-Door Elegant od firmy Budvar Centrum
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.