oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Kreacje okienne na miarę – kształty, kolory i przeszklenia

Zamówienie zrealizowane od początku do końca, zgodnie z wymaganiami odbiorców, zawsze będzie rozwiązaniem korzystniejszym, bardziej funkcjonalnym i estetycznym, niż wyrób taśmowy. Dzięki szerokiej gamie produktów oraz pełnej personalizacji zleceń, możliwe jest obecnie kupienie okien, które nie tylko wymiarem pasują do specyfiki budynku. Nieograniczana gama kolorów, rodzajów przeszkleń, typów szyb oraz najrozmaitszych kształtów sprawia, że zakup nowych, idealnych okien jest dziś tak prosty, jak nigdy dotąd.

Kreacje okienne na miarę – kształty, kolory i przeszklenia

Kształtne rozwiązania

W przypadku okien najważniejszy jest ich kształt. Każdy tego typu produkt musi zostać bowiem wyprodukowany na miarę, by w pełni sprostać wymogom konstrukcyjnym danego budynku. Ponadto duże pole manewru w kwestii projektu okien pozwala na dopasowanie ich do nawet najbardziej wymyślnych koncepcji architektonicznych. Różnorodność kształtów okien sprawdza się także w przypadku renowacji budynków zabytkowych, cechujących się bardzo charakterystycznymi przeszkleniami, gdzie nowo wstawione ramy tylko w niewielkim stopniu mogą odbiegać od swoich poprzedników. – Dzięki pełnej personalizacji realizowanych zamówień, poza standardowymi prostokątnymi oknami, możemy wybierać spośród niezliczonych kształtów i rozmiarów. Obok standardowych prostokątnych okien, na zamówienie wykonane zostać mogą okna pięciokątne, ośmiokątne, trójkątne, okrągłe, półkoliste lub trapezowe, a także z łukiem odcinkowym lub półkolistym, co szczególnie często sprawdza się w kamienicach – mówi Paweł Trzciński, ekspert firmy Budvar.

Kreacje okienne na miarę – kształty, kolory i przeszklenia

W dobrym tonie

Kiedy już dobierzemy kształt okna idealnie wtapiający się w bryłę budynku, przychodzi pora na kolory. Miejski krajobraz mógłby wskazywać, że pula wyboru zawiera jedynie ramy białe lub drewnopodobne, niemniej jednak w istocie jest ich o wiele więcej. Paleta odcieni imitujących rysunek drewna sięga bowiem kilkunastu odmiennych propozycji, zarówno w tonacji ciepłej, jak i chłodnej. Z kolei decydując się na okna lub nakładki aluminiowe możliwy jest do osiągnięcia dowolny spośród ponad 200 kolorów z palety RAL. – Nakładki tego typu są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku europejskim. Dzięki nim możliwe jest wykonanie okien drewnianych lub PVC, które zyskają zupełnie nowy wygląd od zewnątrz poprzez odpowiednie dopasowanie kolorów do elewacji. Ponadto dodatkowa metalowa warstwa zwiększa sztywność okna i podnosi jego odporność względem czynników atmosferycznych, a także może być montowana na oknach już istniejących, diametralnie zmieniając wygląd fasad – wyjaśnia ekspert firmy Budvar.

Szyba niejedno ma imię

Poza kształtem i kolorystyką, na wygląd okna ogromny wpływ ma również to, co wypełnia jego ramę, czyli szkło. Świat szyb to całkowicie inna historia, niemniej jednak nawet powierzchownie zgłębiając ten temat dowiemy się, że wybierając nowe okna można także wpłynąć na ich funkcjonalność poprzez dopasowanie specjalistycznych pakietów szyb. Jednym z ciekawszych rozwiązań dla okien są szyby ornamentowe. Powstają one w procesie walcowania, dzięki czemu odznaczają się nieregularną, wzorzystą fakturą (idealną dla wnętrz wymagających dobrego doświetlenia), ale i ograniczają widoczność z zewnątrz. Z tego też powodu szyby ornamentowe bardzo często wykorzystywane są w łazienkach i pomieszczeniach gospodarczych. Nie tyko sama faktura szkła decyduje o wyglądzie okna. Jednym z najciekawszych sposobów na urozmaicenie wyglądu przeszkleń są szprosy – pionowe i poziome listwy, dzielące szybę na kilka mniejszych części. – Są one możliwe do uzyskania w przypadku okien PVC. Wykonać je można na kilka sposobów. Najbardziej skomplikowanymi z nich są szprosy konstrukcyjne, które powstają poprzez zastosowanie poprzeczek w szybie, a zatem dzielą ramę na części na etapie jej produkcji. Drugim typem są szprosy międzyszybowe, umieszczone pomiędzy dwiema szybami. Najprostszym sposobem jest naklejenie ich na szybę (tzw. szprosy wiedeńskie) – mówi Paweł Trzciński z firmy Budvar.

 

źródło: Budvar Centrum

Zobacz również...

 
Nierozłączki z Manhattanu
Szklany most łączy American Copper Buildings
 • Nierozłączki z Manhattanu Szklany most łączy American Copper Buildings
 • Kuchnia w nowoczesnym wydaniu
 • Schowaj się przed hałasem
 • Jak zabezpieczyć dom na wakacje
 • Architektura nieograniczonych możliwości. MasterLine 10 do budynków energooszczędnych
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.