Dobre, bo drewniane
Dobre, bo drewniane

Po drewniane okna najczęściej sięgają osoby, które cenią sobie naturę i nieskazitelną estetykę. Od wieków drewno uważane jest bowiem za szlachetny materiał ze względu na unikalną elastyczność i łatwość obróbki. Wyjątkowe właściwości tego materiału są dobrze znane fanom sportów zimowych takich jak narty czy snowboard. Pomimo wielu zaawansowanych technicznie tworzyw sztucznych, najlepsze narty i deski posiadają właśnie drewniany rdzeń, któremu zawdzięczają ponadprzeciętną wytrzymałość.

Dostępność różnych gatunków drewna, odmiennych między sobą zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości, sprawia, że dopasowanie odpowiedniego rodzaju tego materiału może nie być takie łatwe. Zdarza się tak również dlatego, że kupując okno drewniane nie podejmujemy decyzji jedynie w oparciu o jego walory użytkowe. Okna są dla nas czymś więcej niż jedynie detalem budowlanym. Są podstawowym elementem przestrzeni życiowej i wystroju wnętrza.

Pełną harmonię zapewnia odpowiedni dobór kolorów i materiałów podłóg oraz mebli. Wyrafinowane połączenia barw tworzą płynne przejścia miedzy meblami, oknami i podłogą, nadając pomieszczeniom niesamowity charakter. – Nowoczesne okna drewniane to dziś nie tylko synonim nieprzemijającej elegancji. Okno wykonane z tego materiału zyskuje niesamowite parametry termoizolacyjne. W przeciwieństwie do stali, drewno nie jest dobrym przewodnikiem ciepła. Dlatego też okna drewniane są z powodzeniem stosowane w budownictwie pasywnym. Nawet sam tylko drewniany rdzeń może zapewnić oknu izolacyjność cieplną na rewelacyjnym poziomie Uw=0,64 – mówi Dariusz Olszewski, Dyrektor Sprzedaży w IFTM Internorm.

Kompendium wiedzy na temat okien drewnianych firmy Internorm można odnaleźć na nowej stronie: www.okna-drewniane.pl. Ma ona sprzyjać szybszej i lepszej komunikacji między producentem, a odbiorcą, a także odsłaniać tajniki wiedzy o drewnianych wyrobach okiennych. – Naszym klientom oferujemy drewniane okna w różnych wymiarach i kształtach, wybierając materiał pierwszej jakości bez sinizny i sęków. Okna wykonujemy z czterech gatunków drewna: sosny, świerku, modrzewiu i dębu – tłumaczy ekspert. Jak dodaje, teraz dobranie odpowiedniego okna drewnianego do konkretnego projektu architektonicznego ma być zdecydowanie łatwiejsze. 

 

źródło: IFTM Internorm