oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia

Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokoleniaWiększość dobrze prosperujących firm jest dziełem życia ich właścicieli. Jak pokierować tym dorobkiem, kiedy nadchodzi czas rozstania? Odpowiedzią na to pytanie może być sukcesja, czyli przekazanie władzy następnemu pokoleniu. Właśnie tego skomplikowanego i wieloetapowego procesu, który wymaga strategicznego planowania i zarządzania, będzie dotyczył drugi panel dyskusyjny VIII Kongresu Stolarki Polskiej, który rozpocznie się już 25 maja.

Aż 79% polskich przedsiębiorstw nie ma zaplanowanego planu dziedziczenia firmy . Bardzo często jest to wynikiem przekonania nestorów, że mogą poradzić sobie z tym tematem sami lub że nie czas jeszcze na tego typu decyzje. Sukcesja w wielu firmach pozostawiona jest więc przypadkowi… Tymczasem powinna być ona zaplanowana na kilka lat do przodu i rozpisana na poszczególne obszary.

Podczas II panelu dyskusyjnego tegorocznego Kongresu poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące podejmowania decyzji o przyszłości przedsiębiorstwa. Będzie mowa m.in. o relacjach pomiędzy założycielami firm i ich sukcesorami.  Prelegenci zastanowią się też nad wyzwaniami jakie proces sukcesji stawia przed wszystkimi pracownikami. Przekazanie firmy w nowe ręce dotyczy bowiem całej kadry. Tego typu zmiana organizacyjna wymaga więc szerszego spojrzenia – powinna uwzględniać kwestie związane z relacjami na linii nie tylko nestor – sukcesor, lecz także nestor – sukcesor a otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne. W nowej rzeczywistości biznesowej muszą odnaleźć się współwłaściciele, menadżerowie, pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi. Nie zabraknie też rozmów o tym, jak decyzja o sukcesji jest odbierana przez grono kluczowych osób w firmie, których staż czasem znacznie przekracza staż sukcesora. Uczestnicy panelu podpowiedzą, jak dziedziczący może poradzić sobie z budowaniem pozycji w nowym środowisku. Prelegenci bazując na doświadczeniach uznanych firm, zastanowią się także nad kwestią wzajemnych relacji nestora i spadkobiercy.

W roli panelistów wystąpią współzałożyciel, współwłaściciel i Prezes Zarządu firmy PORTA KMI POLAND – Jacek Sarnowski oraz Łukasz Luto – wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Porta KMI Poland. Swoim doświadczeniem podzielą się także Piotr Wit Voelkel - przedsiębiorca, prezes Grupy Kapitałowej VOX oraz Piotr Voelkel - przedsiębiorca, promotor polskiego design, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS. Moderatorem II panelu dyskusyjnego będzie Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Departamentem Doradztwa, Grant Thornton.

VIII Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 25-26 maja 2017 w Hotelu Copernicus****  w Toruniu. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest firma PORTA KMI POLAND. Partnerami Głównymi:  AIB, FAKRO, Ponzio, AERECO, Klimas Wkręt-met oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, a Wspierającymi: elumatec, Soudal i Roto. Jednym z Partnerów Merytorycznych została Fundacja Firmy Rodzinne, która bezinteresownie wspiera przedsiębiorstwa rodzinne, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń i integracji środowiska tych firm.

Szczegółowe informacje na temat programu merytorycznego i formularz rejestracyjny dostępne

są pod adresem: http://kongres.poid.eu

Zobacz również...

 
Drzwi do przyszłości – najnowsze technologie i bezpieczeństwo
 • Drzwi do przyszłości – najnowsze technologie i bezpieczeństwo
 • Wybieramy okna. Na co zwrócić uwagę
 • Systemy przesuwne dopasowane do wnętrza
 • Czarne nie zawsze musi być czarne… Nowe kolory oklein okiennych w ofercie REHAU
 • Zautomatyzuj bramę z Nice – zostań sponsorem swojego klubu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.