oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Dlaczego kolor okien jest tak istotny

Dlaczego kolor okien jest tak istotnyOkno to coś znacznie więcej niż tylko element stolarki. Pełni ono obecnie także funkcję dekoracyjną; wpływa na styl wnętrza, a w szerszej perspektywie - postrzeganie elewacji i samego budynku. Mając to na uwadze, decyzję o kolorze okien należy podjąć już na etapie projektu; na długo przed zakupem kolejnych elementów posesji. Barwę okien uwzględnia się  m.in. przy wyborze odcienia ogrodzenia, bramy garażowej, czy rolet. Dzięki dostępnym na rynku możliwościom, okna można idealnie dostosować do wszystkich potrzeb i stworzyć produkt „szyty na miarę” nie tylko pod względem rozmiaru.

Dlaczego kolor okien jest tak istotnyDlaczego kolor okien jest tak istotnyDlaczego kolor okien jest tak istotny

 

Najszerszą w branży gamą kolorystyczną produktów może pochwalić się firma EKO-OKNA S.A.,wiodący producent stolarki otworowej w Europie. Spółka z siedzibą w Kornicach dostarcza wyroby odbiorcom w aż 33 państwach, dlatego też jego oferta jest bardzo różnorodna. Paleta dostępnych barw obejmuje propozycje 3 różnych systemodawców. Firma jednak na tym nie poprzestaje i systematycznie rozbudowuje ofertę, by odpowiadać wszystkim oczekiwaniom inwestorów. Producent rozszerzył niedawno asortyment o 9 nowych kolorów, wśród nich są m.in. Dąb Sheffield Jasny i Dąb Sheffield Szary oraz Szary Bazaltowy, Ciemnoniebieski, Popielaty i Czarny Matowy.

Nowe odcienie wpisują się w trendy, które w ostatnich latach wiodą prym na większości rynków.

Odbiorcy z poszczególnych państw mają odmienne upodobania kolorystyczne, ale generalnie dużą popularnością cieszą się okna w okleinie drewnopodobnej, a z drugiej strony - równie chętnie wybierane są elementy utrzymane w szarościach, antracycie oraz ciemnych odcieniach. Co ciekawe, poza standardowymi odcieniami, oferta EKO-OKIEN obejmuje także odcienie nietypowe, których poszukują zagraniczni odbiorcy.

EKO-OKNA proponują inwestorom nie tylko matowe kolory, lecz także okleiny ze strukturą drewna oraz strukturą piasku.
Nową i równie ciekawą propozycją jest okleina w technologii skai® cool colors. Stosowanie opatentowanych pigmentów pozwala obniżyć działanie termiczne promieniowania podczerwonego słońca. Innymi słowy; folie się nie nagrzewają; powierzchnia profilu pozostaje - zgodnie z nazwą technologii - chłodna.

Dlaczego kolor okien jest tak istotnyProdukty EKO-OKIEN są okleinowane na miejscu, dzięki temu pozostałe propozycje z oferty tej spółki (takie jak rolety, bramy, czy ogrodzenia) mają identyczny kolor, co same okna. Firma oferuje także ciepłe ramki międzyszybowe w kolorach zbliżonych do ram.
Co, więcej spółka ze Śląska dysponuje własną lakiernią proszkową zlokalizowaną w zamkniętej hali o powierzchni 4 tys. m2. Przy lakierni działa laboratorium; producent już dziś spełnia wymagania stawiane przez Stowarzyszenie Kontroli Jakości, Przemysłu, Lakierów, Farb i Powłok w Zurychu.
Posiadanie własnej lakierni pozwala firmie realizować standardowe zamówienia w przeciągu zaledwie 7 dni, do wyprodukowania okien w nietypowych odcieniach wystarczą zaś tylko 2-3 tygodnie. Warto również podkreślić, że EKO-OKNA dysponują jednym z największych na świecie parków robotów zgrzewających. Dzięki wykonywanym przez nie zgrzewom, naroża okienne zyskują doskonały wygląd, niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy żadnych innych maszyn.

Spółka nie tylko podąża za potrzebami odbiorców, ale także wyznacza nowe trendy w designie.

Z myślą o inwestorach poszukujących okien PVC, ale utrzymanych w estetyce aluminium, do oferty wprowadzono nakładki Aluskin. Te aluminiowe nakładki są montowane na zewnętrzne powierzchnie (ramy i na skrzydła) okien. Są dostępne we wszystkich kolorach z palety RAL, montuje się je bez użycia wkrętów i kleju. Nakładki zdecydowanie poprawiają estetykę okien, nadając im nowoczesnego i ekskluzywnego wyglądu.

Okna mogą zostać oklejone w całości w jednym kolorze, ale równie dobrze można je okleinować dwustronnie, wówczas odcień zewnętrznej ramy może różnić się od barwy widocznej od wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej zharmonizować okna z elewacją i/lub wnętrzem domu.
Firma EKO-OKNA proponuje również okleinę full colour. Pod pojęciem tym kryje się „ubarwienie” nie tylko ram, ale wszystkich elementów okna - nawet tych widocznych dopiero po jego otwarciu (takich jak wręby, czy krawędzie skrzydeł). To ciekawe i bardzo estetyczne rozwiązanie szczególnie przydatne, gdy inwestor zdecyduje się na okleinę imitującą stolarkę drewnianą. 

 

źródło: EKO-OKNA

Zobacz również...

 
Schowaj się przed hałasem
 • Schowaj się przed hałasem
 • Jak zabezpieczyć dom na wakacje
 • Architektura nieograniczonych możliwości. MasterLine 10 do budynków energooszczędnych
 • Wokół okna. Rolety, markizy czy żaluzje
 • System klucza – pierwszy krok do inteligentnego domu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.