oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Nowa generacja centrów obróbczych elumatec

Nowa generacja centrów obróbczych elumatec Automatyzacja procesów produkcji jest zadaniem dla wysokiej klasy specjalistów. Realizacja projektu począwszy od koncepcji, opracowanie dokumentacji technicznej po wykonanie instalacji i uruchomienie w cyklu produkcyjnym wymaga wiedzy, doświadczenia i wsłuchania się w potrzeby Klientów. Tak rozumiana współpraca sprawia, że finalny efekt wspólnego projektu spełnia powierzane mu zadania produkcyjne.

Firma elumatec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  producentów  udoskonaliła i powiększyła rodzinę centrów obróbczych SBZ 122 o nowe modele,  jednocześnie udoskonalając znane już wersje  z tej serii maszyn.  W nowej ofercie elumatec znalazły się centra  3,4 i 5 osiowe.  

Najnowsze centrum obróbcze elumatec SBZ 122/75 - wyjątkowe w swojej klasie, 5-osiowe centrum dopiero co trafiło do produkcji seryjnej, a już zachwyca producentów. Żadne inne urządzenie w tym segmencie nie oferuje takiej różnorodności zastosowań ani tak dużych zakresów obróbczych profili – zachowując minimalne gabaryty. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie  wszystkich  niezbędnych nacięć i wycięć. Centrum to miało swoją premierę podczas targów BAU 2017 w Monachium.  Wersje 3 i 4 osiowe zostały zaprezentowane jako nowości podczas tragów Windoor-Tech by BUDMA 2017, gdzie cieszyły się ogromną popularnością wśród producentów.

Nowa generacja centrów obróbczych elumatec Nowa generacja centrów obróbczych elumatec

Całkowicie przeprojektowane modele SBZ 122 wyznaczyły nowe standardy pod względem wydajności, ergonomii i użyteczności  w segmencie profil aluminiowych, PCW i  stalowych. Inteligentna technologia sterowania,  serwosilniki  o dużej mocy i łoże maszyny zostały zaprojektowane dla ergonomicznej i płynnej pracy operatora, jednocześnie  zapewniając perfekcyjne obróbki przy dużej  wydajności produkcji. Poszczególne elementy  maszyn takie jak system kontroli, wrzeciono z regulowana prędkością obrotową RPM oraz energooszczędnym silnikiem zapewniają obniżenie kosztów eksploatacji przy zachowaniu  optymalnych możliwości obróbczych.

Nowa konstrukcja maszyn jest w pełni kompleksowa. Wrzeciono przesuwa się wzdłuż pochylonego łoża maszynowego wykonując wszelkie niezbędne operacje na unieruchomionym profilu. Wióry automatycznie spadają pod katem 45°, co znacznie ułatwia czyszczenie urządzenia. Dodatkowym atutem jest redukcja szumów poprzez wykonywanie obróbek przy zamkniętej kabinie dźwiękochłonnej, a dzięki przesuwanej do tyłu osłonie, operator ma ułatwione nakładanie profilu oraz zdejmowanie obrobionego elementu.

Niezaprzeczalnym atutem nowej generacji maszyn SBZ 122 jest maksymalna dostępna powierzchnia obróbki, przy jednoczesnym zminimalizowaniu powierzchni produkcyjnej zajmowanej przez maszynę, zapewniając dodatkowy wzrost wydajności produkcji na metr kwadratowy hali. Kolejną zaletą jest konstrukcja, która pozwala na łatwe konfigurowanie maszyny, aby w pełni dopasować ją do potrzeb Klienta. Również dzięki możliwości zastosowania wrzecion o różnej mocy i typie chłodzenia ( powietrzem lub cieczą).

Nowa generacja centrów obróbczych elumatec Nowa generacja centrów obróbczych elumatec

Warto podkreślić ,iż innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne zastosowane w nowych modelach SBZ 122 były do tej pory zarezerwowane dla znacznie większych i droższych centrów obróbczych.

Producenci ślusarki okienno- drzwiowej, którzy inwestują w rozwiązania elumatec zyskują ogromną przewagę: na niewielkiej przestrzeni dostają możliwość  wykonania  wszystkich niezbędnych proce-sów obróbki profili w jednej stacji, oszczędzając czas i  z precyzją charakterystyczną dla elumatec. Rodzina centrów obróbczych SBZ  122 dzięki swej różnorodności umożliwia dopasowanie konkretnego modelu do sprecyzowanych potrzeb produkcyjnych.

Zawsze działamy na najwyższych obrotach, oferując swoim Klientom rozwiązania na najwyższym poziomie.  Zróżnicowane modele , elastyczne warianty wyposażenia sprawiają, że  maszyna będzie spełniała wymagania nawet najbardziej wymagających producentów. Projektowanie i  dopasowanie odpowiednich rozwiązań jest naszą codziennością i jednocześnie pasją. Z ogromnym zaangażowaniem realizujemy zlecone nam zadania.”- podkreślił  Waldemar Lis- Prezes zarządu elumatec Polska

Każde centrum obróbcze firmy elumatec zapewnia funkcje i parametry, których Państwo potrzebują oraz niezwykłą funkcjonalność, elastyczność i produktywność, co sprawia, że stanowią one najlepszą inwestycję, dla tych, którzy chcą rozwijać swój zakład.

Producenci zyskują przede wszystkim:

 • szeroki zakres możliwości obróbczych
 • oszczędność miejsca na hali
 • gwarancję najwyższej jakości maszyn
 • wysoką wydajność i efektywność produkcji
 • oszczędność kosztów eksploatacyjnych
 • ułatwioną obsługę dla operatora

Maszyny te zostały stworzone z myślą o operatorach, jak również dla zapewnienia maksymalnej wydajności przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni produkcyjnej.

To właśnie dzięki takim rozwiązaniom, Państwa przedsiębiorstwo zmieni się całkowicie wkraczając na drogę zupełnie nowej jakości i efektywności w zakresie produkcji stolarki okienno-drzwiowej.

 

źródło: elumatec

kwartalnik OKNO nr 1/2017

Zobacz również...

 
Okna typu fix – stałe i szczelne rozwiązanie od Awilux
 • Okna typu fix – stałe i szczelne rozwiązanie od Awilux
 • Wzmocnienie termiczne – innowacyjne rozwiązanie od Inoutic
 • Nawiewniki okienne Titon w ofercie Agas – dobry klimat i świeże powietrze pod kontrolą
 • Jak dbać o drewniane okna dachowe
 • Rewolucyjne rozwiązanie dla drzwi podnoszono-przesuwnych – całkowicie zabudowany napęd HS ePower
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • FIMTEC – POLSKA – technologiczna awangarda Rozmowa z Grzegorzem Osadą, współwłaścicielem firmy Fimtec-Polska
 • Pod wieloma względami wyprzedzamy konkurencję
 • PREZ-MET – wydajne maszyny szybki serwis – rozmowa z Januszem Pacudą, dyrektorem handlowym firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.