oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Okna PVC w nowych metalicznych odcieniach

Gama metalicznych powłok Schüco AutomotiveFinish dedykowanych oknom z PVC-U poszerzyła się w tym roku o trzy nowe odcienie, które odpowiadają najnowszym trendom w architekturze. Stolarka o ramach w kolorze jasnej szarości, nasyconego brązu lub lśniącej czerni pozwala na realizację śmiałych projektów elewacji.

Okna PVC w nowych metalicznych odcieniach Przez długi czas eleganckie, duże okna o czarnych i szarych ramach były wykonywane tylko w systemach aluminiowych. Wraz z wprowadzeniem metalicznych powłok Schüco AutomotiveFinish z lśniącymi drobinami taki sam efekt można osiągnąć w przypadku okien z PVC-U. Atutem, który doceniło już wielu architektów i inwestorów na całym świecie jest odwzorowanie „ton w ton” kolorów z gam RAL i RAL EFFECT. W odpowiedzi na nowe trendy w architekturze firma Schüco wprowadziła trzy nowe odcienie powłok do zastosowań zewnętrznych z indywidualnie dobranym połyskiem: Light Silver, Metallic Black i Deep Bronze. Teraz kolekcja AutomotiveFinish złożona z 14 kolorów daje jeszcze więcej możliwości indywidualnej kreacji estetyki okien.

W zgodzie z minimalistycznymi trendami

Szarości, beże i brązy należą do najczęściej pojawiających się odcieni na elewacjach nowoczesnych, minimalistycznych budynków. Nowy kolor Light Silver to najjaśniejszy z pięciu dostępnych w ofercie odcieni szarości, który jeszcze lepiej oddaje lekki, naturalny charakter aluminium. Ramy o subtelnym wyglądzie doskonale podkreślą wielkość przeszkleń i będą harmonijnie współgrać z takimi materiałami elewacyjnymi, jak beton architektoniczny czy tradycyjny, biały gładki tynk. Lśniące, czarne ramy przeszły już do kanonu współczesnej architektury jako ekskluzywny element ambitnych projektów. Powierzchnia Metallic Black sprawi, że ramy staną się wizualnie węższe i pozwoli nadać oknu wygląd charakterystyczny dla industrialnej, pofabrycznej architektury. Ponadczasowa czerń stworzy zgrany duet zarówno z tradycyjną cegłą, jak i nowoczesnymi okładzinami aluminiowymi. Kolejną intrygującą nowością jest głęboki brąz, który stanowi odpowiedź na trend powrotu do natury. Jego ciepły, nasycony koloryt idealnie skomponuje się z projektami nowoczesnych elewacji wykonanych z użyciem np. egzotycznego drewna. Fotooptyczne właściwości powłok o nowoczesnym wyglądzie uzyskano dzięki indywidualnemu doborowi stopnia połysku, który dodatkowo podkreśla ciekawą pigmentację powłoki.

Okna PVC w nowych metalicznych odcieniach Stabilność i najwyższa trwałość

Powłoki Schüco AutomotiveFinish charakteryzują się żywymi barwami, które uzyskano dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów niwelujących absorpcję cieplną powierzchni. Oznacza to, że okno w ciemnym odcieniu AutomotiveFinish nie ulega tak silnemu nagrzewaniu, jak pokryte tradycyjną powłoką o podobnej tonacji. Pozwala to zredukować ryzyko odkształcania okien usytuowanych na nasłonecznionych elewacjach pod wpływem temperatury. Zastosowane w technologii metalicznych powłok pigmenty są ponadto odporne na warunki atmosferyczne i długotrwałą ekspozycję na promienie UV czy kwaśne deszcze. Dzięki swojej trójwarstwowej budowie powłoki AutomotiveFinish nie tracą swojego nasycenia i połysku pod wpływem czyszczenia z użyciem środków chemicznych, ani nie ulegają ścieraniu. Nie tylko nadają oknom z PVC-U wygląd charakterystyczny dla aluminium, lecz również znacząco przedłużają ich żywotność.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl

Zobacz również...

 
Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę
 • Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę
 • Okna różnorodne jak życie – Schüco LivIng
 • Tamparo - subtelne drzwi wewnętrzne
 • EnergyEndure – wygodne, trwałe i estetyczne okna dachowe
 • Blackout – czy mamy wpływ na czarny scenariusz
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Trwa akcja specjalna Internorm: powłoka szklana SolarXPlus gratis do każdego okna
 • Trwa akcja specjalna Internorm: powłoka szklana SolarXPlus gratis do każdego okna
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.