oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Cele osiągnięte - elumatec

Rok 2015 był okresem wytężonej pracy i wielu korzystnych zmian dla elumatec.

Cele osiągnięte - elumatecOsiągnęliśmy zamierzone  cele  zarówno sprzedażowe jak i organizacyjne, które postawiliśmy sobie na koniec 2014 roku. Z powodzeniem wykonaliśmy większość planowanych zadań. Zrealizowaliśmy kilka dużych projektów, a także wiele mniejszych również bardzo ważnych. elumatec sukcesywnie się rozwija, znacznie powiększając grupę nowych klientów , również  z zupełnie nowych sektorów- podsumował Pan Waldemar Lis- prezes elumatec Polska

Przez cały rok spływała do elumatec bardzo duża ilość zapytań ofertowych co świadczy o dużej rozpoznawalności marki. W koszyku zamówień dominowały przede wszystkim centra obróbcze serii 6xx , serii 1xx oraz piły, wśród których królowały piły dwugłowicowe.

Przez ostatnich kilka lat nastąpił zintensyfikowany rozwój polskiego przedstawicielstwa elumatec. Znaczący wzrost sprzedaży maszyn i co się z tym wiąże coraz to większa ilość zadań skłaniają firmę do sukcesywnego powiększenia zespołu.

Dążymy do tego aby usługi, które dla Państwa świadczymy były na jak najwyższym poziomie, dlatego też prowadzimy ciągłą rekrutację na pracowników działu serwisu na terenie całego kraju. Zapraszamy potencjalnych kandydatów zainteresowanych pracą dla elumatec do składania swoich aplikacji drogą mailową na adres biuro@elumatec.com.pl- -podsumowała Pani Kalina Jednak- prokurent elumatec Polska Sp. z o.o.

Cele osiągnięte - elumatecDla wzmocnienia pozycji rynkowej w zakresie produktów wykorzystujących technologię zgrzewania i oczyszczania profili PCW firma elumatec zacieśniła współpracę z firmą Stürtz Maschinenbau GmbH, oferując w ten sposób pełen wachlarz wysokiej jakości produktów dla swoich klientów.

Aby być bliżej naszych partnerów biznesowych uczestniczyliśmy  w szeregu ważnych wydarzeń branżowych w 2015 roku. Jednym z nich były targi Windoor-Tech by BUDMA, podczas których zostały nam przyznane 2 prestiżowe nagrody.

W ubiegłorocznej edycji na imponującym stoisku o powierzchni prawie 500 m² zaprezentowaliśmy  najnowocześniejsze maszyny do obróbki profili aluminiowych, stalowych i PCW. Odwiedziło nas ponad 300 firm. Największym zainteresowaniem  wśród zwiedzających cieszyło się nagrodzone Złotym Medalem MTP 5-osiowe centrum obróbcze typu SBZ 151. Goście mogli osobiście przekonać się jak funkcjonują te innowacyjne maszyny, spełniające najbardziej wymagające zadania obróbcze w aluminium, PCW i stali. 

Cele osiągnięte - elumatecSBZ 151

 

Ważnym wydarzeniem w życiu firmy były również drzwi otwarte  elumatec Tech Days 2015  po raz pierwszy organizowane przez elumatec Niemcy w głównej siedzibie. Fabrykę w Mühlacker. odwiedziło wówczas około 800 osób z całego świata , w tym  około 40 z Polski. Udało się nawiązać nowe kontakty , które zaowocowały rozpoczęciem współpracy.

elumatec wprowadził na rynek kilka nowości, cieszących się sporym zainteresowaniem wśród klientów min: centrum obróbcze  SBZ 618 charakteryzujące się kompaktowością oraz w pełni zautomatyzowanym połączeniem centrum cięcia z piłą 550 mm i centrum obróbczego do obróbki profili PVC.

Cele osiągnięte - elumatecRing narzędziowy SBZ 618

 

Ponadto zaprezentowano wysokowydajną linię zgrzewająco czyszczącą Turboline firmy Stürtz, na której  dzięki innowacyjnej koncepcji automatyzacji procesu zgrzewania i oczyszczania profili okiennych i drzwiowych możliwe jest osiągnięcie  wydajności, w zależności od wybranej konfiguracji maszyn,  do 160 j.o. w ciągu 8 godzin przy wykorzystaniu pracy tylko jednego operatora.

Rok 2015 był okresem bez przyznanych dofinansowań unijnych w naszej branży. Inwestycje klientów, które wiążą się często ze znaczną rozbudową zakładów lub też unowocześnieniem istniejących parków maszynowych w dużej mierze  planowane są  w oparciu o środki z dotacji. Warto przypomnieć, iż poziom wsparcia  w zależności od regionu może sięgnąć nawet 70% wartości inwestycji –dlatego jest o co walczyć .

Inwestując w maszyny elumatec klienci mają bardzo duże szanse na otrzymanie wsparcia finansowego z Unii Europejskiej.

Posiadamy szereg opatentowanych, innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, które licencjonujemy klientom w ramach realizacji projektów.  Dysponujemy niezbędną dokumentacją opisująca szereg zastosowanych w maszynach rozwiązań technicznych o wysokiej innowacyjności. Ponadto technologie, procesy i urządzenia opatentowane przez elumatec w znacznej mierze zwiększają szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie.-

W ubiegłym roku zaczęliśmy pracę nad ciekawymi, dużymi inwestycjami, których realizację rozpoczniemy już wkrótce.- zapewnił prezes Lis

Koniec roku został uwieńczony sukcesem dla całej grupy elumatec, w postaci wyłonienia nowego inwestora, którym został włoski HOLDING CIFIN. Jest to wynik przeprowadzanej od 2 lat reorganizacji elumatec, która ma na celu zapewnienie ciągłości produkcji w Mühlacker, a także zintensyfikowanie rozwoju na światowym rynku.

W najbliższym czasie planujemy  wprowadzić do oferty nowe maszyny  oraz innowacyjne rozwiązania w dostępnych  na rynku urządzeniach. Ich premiera już w tym roku! Część z nich zaprezentowaliśmy na naszym stoisku podczas marcowych targów Fensterbau Frontale  w Norymberdze.

 

źródło: elumatec

OKNO nr 1/2016

Zobacz również...

 
Nierozłączki z Manhattanu
Szklany most łączy American Copper Buildings
 • Nierozłączki z Manhattanu Szklany most łączy American Copper Buildings
 • Kuchnia w nowoczesnym wydaniu
 • Schowaj się przed hałasem
 • Jak zabezpieczyć dom na wakacje
 • Architektura nieograniczonych możliwości. MasterLine 10 do budynków energooszczędnych
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.