oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Hunter Douglas wprowadza tkaninę Panama Chrome o wysokim stopniu ochrony przed nadmiarem światła i ciepła

Hunter Douglas zaprezentował nową tkaninę wykorzystywaną do rolet wewnętrznych: Panama Chrome. Łączy ona rzadko spotykane jednocześnie właściwości: skuteczną kontrolę dopływu światła i ciepła oraz doskonałą widoczność. Panama Chrome charakteryzuje się wartością odbicia promieniowania słonecznego na poziomie 75%.

Hunter Douglas wprowadza tkaninę Panama Chrome o wysokim stopniu ochrony przed nadmiarem światła i ciepła Jest to najwyższy wskaźnik spośród wszystkich materiałów przeznaczonych do wewnętrznych systemów kontroli przeciwsłonecznej. Każdy z pięciu dostępnych kolorów, łącznie z najjaśniejszymi, sklasyfikowany jest zgodnie z systemem BREEAM w kategorii „Glare Control 3” - najwyższej dla rolet wewnętrznych zachowujących dobrą widoczność. Tak wysoka klasa wynika ze specjalnej powłoki, którą pokryty jest materiał. Zapewnia ona przenikalność światła widzialnego na poziomie poniżej 2%, natomiast dzięki precyzyjnemu utrzymaniu stopnia otwartości tkaniny na poziomie OF= 3%, użytkownicy mogą obserwować teren przed budynkiem. Nowe rozwiązanie zostało po raz pierwszy wykorzystane w zespole szkół Penta Scala Rietvelden College w Spijkenisse w Holandii. Do końca sierpnia br. 265 sztuk rolet EOS®500 z tkaniną Panama Chrome zostanie zainstalowanych w salach wykładowych. Rozwiązanie stanowi alternatywę dla zewnętrznych żaluzji.  

Hunter Douglas wprowadza tkaninę Panama Chrome o wysokim stopniu ochrony przed nadmiarem światła i ciepła Materiał Panama Chrome jest odporny na wpływ warunków atmosferycznych, zanieczyszczeń oraz innych zewnętrznych czynników. Rolety są proste w utrzymaniu, cechują się dwukrotnie większą wytrzymałością niż rolety zewnętrzne oraz generują niższe koszty obsługi. „To idealne rozwiązanie dla szkół” – stwierdził Ronald Fleer, Menedżer ds. Sprzedaży Hunter Douglas. „Podstawowy wymóg to zapewnienie takich samych właściwości związanych z kontrolą promieni słonecznych i ciepła jak 
w przypadku rolet zewnętrznych oraz utrzymanie dobrej widoczności. Materiał Panama Chrome spełnia te oczekiwania.” – dodaje Fleer. 

Każdy z pięciu dostępnych kolorów – od czarnego do białego – charakteryzuje się wartością odbicia promieniowania słonecznego na poziomie ponad 75%. To oznacza, że tkaniny Panama Chrome należą do najskuteczniejszych osłon wewnętrznych na rynku. Poza cennymi właściwościami w zakresie kontroli dopływu ciepła, Panama Chrome cechuje się wysoką skutecznością pod względem kontroli światła. Specjalna powłoka gwarantuje przenikalność światła widzialnego na poziomie poniżej 2% a całkowita przenikalność światła  wynosi 3%. 

Hunter Douglas wprowadza tkaninę Panama Chrome o wysokim stopniu ochrony przed nadmiarem światła i ciepła Połączenie tych właściwości pozwoliło osiągnąć kategorię „Glare 3” w klasyfikacji EN145032. Kombinacja powłoki z metalu, odpowiedniego splotu tkaniny i 3% stopnia otwartości tkaniny gwarantuje dobrą widoczność, nawet w przypadku najjaśniejszych kolorów, takich jak White, White Linnen, Pearl White. „Opisane właściwości sprawiają, że materiał wyróżnia się na tle rynku.  Wybór jasnej kolorystyki wnętrza powoduje, że konieczne jest wykorzystanie w roletach zaciemniającego materiału o wysokiej gęstości, aby osiągnąć odpowiedni efekt wizualny. W przypadku większości jaśniejszych materiałów dostępnych na rynku, widoczność na zewnątrz budynku w takiej sytuacji zostałaby  osłabiona.”  – dodaje Ronald Fleer. 

Hunter Douglas wprowadza tkaninę Panama Chrome o wysokim stopniu ochrony przed nadmiarem światła i ciepła Dzięki kombinacji włókna szklanego oraz PCV, nowa tkanina roletowa Hunter Douglas jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia  co jest szczególnie ważne dla zastosowań w miejscach, gdzie przebywają dzieci.  W ramach projektu realizowanego w Penta Scala Rietvelden College w Spijkenisse, Hunter Douglas współpracował z firmą Jaloezieënfabriek Zuid z Rotterdamu. W klasach lekcyjnych zostanie zamontowane 265 rolet w systemie EOS®500, za który firma Hunter Douglas 
w 2012 roku otrzymała jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu na świecie - iF Design Award. Wyróżnienie zostało przyznane za modułową konstrukcję rolet z ponad 300 opcjonalnymi elementami pozwalającymi na ścisłe dostosowanie produktu do specyfikacji projektu. 

Pierwsze 100 rolet EOS® 500 z tkaniną Panama Chrome zostało zamontowanych w maju, kolejne etapy projektu realizowane będą w czerwcu i sierpniu. Ogólnie w placówce zainstalowane zostaną rolety w odcieniu Black Pearl  o łącznej powierzchni 1150 m2.

 

  
źródło: Hunter Douglas 

Zobacz również...

 
Nauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki Pilkington
 • Nauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki Pilkington
 • Drzwi ciche i bezpieczne – zamek magnetyczny Opera Bit od firmy AGB z oferty Agas
 • Przestrzeń kontrolowana - system drzwi składano-przesuwnych Schüco ASS 70 FD od firmy Awilux
 • Duże przeszklenia w domu – na co zwrócić uwagę
 • Okna różnorodne jak życie – Schüco LivIng
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Letnia promocja Vetrex w trzech odsłonach
 • Letnia promocja Vetrex w trzech odsłonach
 • Trwa akcja specjalna Internorm: powłoka szklana SolarXPlus gratis do każdego okna
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.