oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Innowacje TECAUMA na targach FENSTERBAU 2016 w Norymberdze

W tym roku firma TECAUMA uczestniczyła po raz drugi w targach FENSTERBAU w Norymberdze, które są jednymi z najważniejszych targów europejskich poświęconych oknom, drzwiom i elewacjom. Tegoroczna edycja okazała się wielkim sukcesem!

TECAUMA miała możliwość nawiązania wielu kontaktów ze specjalistami z branży stolarki z terytorium całej Europy, którzy przybyli na stanowisko pokazowe naszej firmy. Na targach Fensterbau obecni byli również liczni klienci TECAUMA z Francji.
 

Zrobotyzowane stanowisko do montażu szyb w gotowych ramach

TECAUMA wykorzystała targi Fensterbau do zaprezentowania swojego ostatniego osiągnięcia: zautomatyzowanego stanowiska do montażu szyb w gotowych ramach. Po instalacji stanowiska do montażu szyb w skrzydłach okiennych w firmie Fen?tréA TECAUMA stwierdziła, iż producenci stolarki, w szczególności w Niemczech, również są zainteresowani montażem szyb w gotowych ramach (skrzydło zamontowane w ościeżnicy). Zautomatyzowane stanowisko do montażu szyb opracowane przez TECAUMA świetnie radzi sobie z gotowymi ramami dzięki zastosowaniu systemu wizualizacji 3D. Zrobotyzowane stanowisko „skanuje” dokładne ustawienie skrzydła przed montażem szklenia celem przeprowadzenia weryfikacji, co gwarantuje wyjątkową niezawodność i dokładność. Proces ten, opracowany przez TECAUMA, eliminuje ryzyko pęknięcia szyb i stanowi rozwiązanie problemu, jaki dla operatorów stanowi rosnący ciężar szyb oraz trudny dostęp do górnej części ram. Ze względu na te trudności na stanowisku szklenia obserwuje się dużą rotację operatorów.
 

 

Pobieranie z urządzeń transportowych

Dzięki współpracy z producentami szyb TECAUMA wdrożyła rozwiązanie, które umożliwia bezpośrednie pobieranie szyb z urządzeń transportowych (palety, wózki itd.). Jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy producent szyb jest w stanie dostarczyć elektroniczną wersję planu paletyzacji szyb oraz gdy produkcja stolarki jest zorganizowana z uwzględnieniem palet zawierających szyby.
W przeciwnym razie firma TECAUMA zaleca zastosowanie rozwiązania buforowego do składowania szyb i sortowanie ich w zależności od produkcji. Zautomatyzowane stanowisko do montażu szyb TECAUMA pobiera w takim przypadku szyby bezpośrednio przy wylocie systemu.
Prezentacja tego procesu na stanowisku TECAUMA wywołała wielkie zainteresowanie zwiedzających, którzy stwierdzili, iż jest to bardzo aktualny temat.
 

Francuski lider automatycznego składowania profili

Za sprawą marki TEC’UP TECAUMA umocniła również swoją pozycję francuskiego lidera dostaw urządzeń do składowania i magazynowania profili. TEC’UP to technologia, która stanowi połączenie urządzeń magazynująco-składujących o dużej pojemności, jak również automatycznych systemów dostosowanych do jak najmniejszych magazynów (gdzie liczba stanowisk magazynujących wynosi poniżej 100).

Pozostałe urządzenia TECAUMA przedstawione na filmie na stanowisku naszej firmy również wzbudziły wielkie zainteresowanie: urządzenia składująco-magazynujące TEC’UP, zrobotyzowane stanowisko klejenia, urządzenie do transportu szyb, manipulator szyb, urządzenie do paletyzowania szyb, poziome stanowisko montażu ram skrzydeł itd. 
Galeria:


Innowacje TECAUMA na targach FENSTERBAU 2016 w NorymberdzeStanowisko TECAUMA w Fensterbau


Innowacje TECAUMA na targach FENSTERBAU 2016 w NorymberdzeZautomatyzowane stanowisko szklenia zaprezentowane przez TECAUMA w Fensterbau


Innowacje TECAUMA na targach FENSTERBAU 2016 w NorymberdzeZespół TECAUMA uczestniczący w targach Fensterbau (od lewej): Philippe BREILLAC (Prezes), Olivier SIMON (Dział handlowy), Camille MAUDET (Dział komunikacji), Sylvain DENIS (Kierownik projektu), Laurent PLISSONNEAU (Specjalista ds. automatyki i robotyki).

źródło: TECAUMA

 
Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Powiększ dom, nie zmieniając jego metrażu
 • Dom zgodny z aktualnymi wymaganiami „Warunków Technicznych” dzięki Schöck Isokorb
 • Czysty zysk energii dzięki nowoczesnym technologiom
 • PVC czy drewniane – na jakie okna się zdecydować
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,18084,2652
  USD3,84853,9263
  GBP4,95825,0584
  CHF3,86493,9429

  Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.