oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

5 elementów, które wpływają na energooszczędność

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Energooszczędne okna i drzwi powinny być szczelne w miejscach, gdzie zimne powietrze najłatwiej przenika do wnętrza. Oprócz tego trzeba zadbać o to, by nie tracić ciepła podczas codziennej eksploatacji.

Od standardu energetycznego zależy, jak dużo ciepła będzie uciekać z domu zimą i jak wysokie będą opłaty za jego ogrzewanie. To największy „pożeracz” naszych pieniędzy. Oprócz solidnego ocieplenia domu dużo uwagi poświęcamy więc na wybór okien i drzwi, które powinny być szczelne i mieć jak najlepsze parametry cieplne. Jednocześnie niezbędne jest nam świeże powietrze, ponieważ od niego zależy nasze dobre samopoczucie. Te pozornie dwie wykluczające się funkcje da się pogodzić. Oto elementy Roto, które poprawią bilans energetyczny okien i drzwi, a jednocześnie zapewnią wietrzenie pomieszczeń bez strat ciepła. To przełoży się na mniejsze zużycie energii i niższe rachunki za ogrzewanie. 

Ciepły próg

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Progi do drzwi wejściowych (oraz balkonowych) Roto Eifel są nie tylko niskie, ale także energooszczędne. To kompleksowe rozwiązanie obejmuje kilka elementów. Próg jest zbudowany z tworzywa i wykończony aluminiowym elementem. Część z tworzywa jest zbudowana z komór wypełnionych jednym z najlepszych izolatorów – powietrzem. 

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Dlatego to ona stanowi barierę dla ciepła. Dodatkowo, izolacyjność progu zwiększa się przez poszerzenie w postaci profilu z PVC z komorami powietrznymi i dwiema uszczelkami (stałą szczotkową i automatycznie wysuwaną silikonową BKV Texel). 
Taka konstrukcja zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła. Najlepiej widać to na rozkładzie izoterm i temperatury powierzchni wokół progu wewnątrz domu. Jest ona wyższa niż punkt rosy (skrapla się wówczas para wodna, powodując zawilgocenie) i wyższa od temperatury sprzyjającej rozwojowi pleśni.


Zamki listwowe

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
W domu zostanie więcej ciepła, gdy zamontujemy wielopunktowe zamki listwowe Roto Safe. Składają się one z zamka głównego, dodatkowych rygli i elementów na ościeżnicy. Standardowo zapewniają one ryglowanie w 3 punktach, ale może być ich więcej. Najskuteczniejsze pod względem energooszczędności jest ryglowanie za pomocą bolców i wyprofilowanych klinowo haków. Zapewniają one silny docisk skrzydła do ościeżnicy na całej wysokości drzwi – nawet 3-metrowych - w kilku punktach równocześnie. Po stronie zawiasów zabezpieczenie antywyważeniowe drzwi gwarantuje dodatkowe doszczelnienie i ochronę. Szczelne połączenie skrzydła i ościeżnicy zmniejsza straty ciepła i wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. 


Okna? Ukryte zawiasy!

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Dzięki całkowicie ukrytym w ościeżnicy zawiasom okna mają estetyczniejszy wygląd. To nie jedyna zasługa okuć Roto NT Designo. Konstrukcja okna z ich zastosowaniem umożliwia ułożenie uszczelki na całym obwodzie skrzydła bez przerywania jej ciągłości. Dzięki temu nie jest ona zniekształcona i szczelnie przylega ona do ościeżnicy także w miejscu zawiasów. Powoduje to, że w tym miejscu nie tworzy się mostek termiczny, a straty ciepła w tym obszarze są o 10% ciepła mniejsze niż w oknach standardowych. 

Czujnik MTS

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Energooszczędności sprzyja racjonalne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Gdy otwieramy okno, grzejniki i klimatyzatory powinniśmy włączyć. Każde takie otwarcie ma konsekwencje w postaci wyższych rachunków. Doskonałym rozwiązaniem jest czujnik MTS, który podłącza się do termostatu. Gdy okno zostanie otwarte, automatycznie wyłączy grzejnik lub klimatyzator. Po zamknięciu – ponownie uruchomi urządzenia.

Automatyczne wietrzenie 

5 elementów, które wpływają na energooszczędność
Nawet w energooszczędnych domach trudno sobie wyobrazić mieszkanie bez wietrzenia pomieszczeń, zwłaszcza kuchni i łazienki. Często jednak hamuje nas przed otwieraniem okien strach, że zapomnimy je zamknąć zanim pomieszczenie się wyziębi. Wyręczy nas w tym mechanizm Roto E-Tec Drive. To ukryty napęd, zintegrowany z ryglami, czujnikami oraz systemem programowania. Sprawi on, że okno uchyli się w zadanym czasie (na szerokość dopasowaną do temperatury na zewnątrz) i zamknie, gdy wilgotność spadnie do zaprogramowanego poziomu. 

źródło: 


Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o

 
Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Powiększ dom, nie zmieniając jego metrażu
 • Dom zgodny z aktualnymi wymaganiami „Warunków Technicznych” dzięki Schöck Isokorb
 • Czysty zysk energii dzięki nowoczesnym technologiom
 • PVC czy drewniane – na jakie okna się zdecydować
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,18084,2652
  USD3,84853,9263
  GBP4,95825,0584
  CHF3,86493,9429

  Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.