Okna drewniano-aluminiowe - dlaczego warto wybrać?
Okna drewniano-aluminiowe - dlaczego warto wybrać?

Pogodna jesień sprzyja pracom budowlanym, dlatego jeśli chcemy doprowadzić budowę do etapu stanu surowego zamkniętego zdążymy jeszcze wybrać i zamontować okna. Ich wybór powinien być starannie przemyślany, tak aby służyły nam przez lata. Drewniane, PVC, aluminiowe – każdy rodzaj ma swoje zalety jednak, gdy poszukujemy specjalnych rozwiązań zdecydujmy się na okna w systemie drewniano-aluminiowym.
 

Połączenie zalet – podwójna jakość

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie cechy okien drewnianych (ładny wygląd, właściwości izolacyjne, drewno jest materiałem „oddychającym”) oraz aluminiowych (wytrzymałość, szczelność, odporność na czynniki atmosferyczne). Wysoką jakość i doskonałe parametry techniczne zawdzięczają specjalnej konstrukcji. Zbudowane są na bazie 2 niezależnych ram: od wewnątrz jest to solidna drewniana rama, natomiast z zewnątrz znajduje się wyjątkowo trwała rama aluminiowa. To perfekcyjne, systemowe połączenie daje produkt o podwyższonych parametrach, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając maksymalną ochronę budynku przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, wysoką efektywność i izolację cieplną przy jednoczesnym zachowaniu uroku naturalnego drewna. 

Cicho, ciepło, bezpiecznie

Niezwykle trwała konstrukcja takich okien to nie wszystko – przede wszystkim liczy się wygoda użytkowania. Odpowiednio dobrane zestawy szybowe występują w wersji jednokomorowej (dwuszybowe – zazwyczaj w standardzie) lub dwukomorowej (trzyszybowe). Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się komfortem akustycznym i nie obawiać strat ciepła. Ten ostatni parametr ma również znaczenie, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych. W takim wypadku warto rozważyć wybór produktu z „najwyższej półki”, ponieważ taka inwestycja po prostu się opłaci. Komory profili aluminiowych w oknach tej klasy są wypełnione specjalnym materiałem termoizolacyjnym a dwukomorowy pakiet szybowy posiadający  współczynnik przenikania cieplnego Ug=0,5 W/m2K przełoży się na izolacyjność okna nawet do wartości Uw=0,78 W/m2*K, co zapewni doskonałą ochronę cieplną pomieszczenia. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?  W  standardzie okna drewniano-aluminiowe wyposażone są w okucia obwiedniowe z funkcją mikrowentylacji i regulacją otwierania w trzech płaszczyznach. Możemy jednak zwiększyć bezpieczeństwo stosując okucia antywłamaniowe, przy czym, aby okno w pełni spełniło swoją funkcję powinno być zaopatrzone w szybę antywłamaniową P2, P4 lub bezpieczną O2 i klamkę z kluczykiem lub przyciskiem.  

W stylu klasycznym lub nowoczesnym  

Okna drewniano-aluminiowe posiadają jeszcze tę wielką zaletę, że ich wzornictwo z łatwością dopasujemy do charakteru, przeznaczenia i stylu architektonicznego budynku. Zawdzięczają to szerokiej gamie profili zarówno drewnianych, jak i aluminiowych. W nowoczesnej architekturze doskonale sprawdzą się okna o minimalistycznej, modernistycznej linii profili aluminiowych lub takie, w których nakładka aluminiowa skrzydła licuje się z nakładką ramy. Do klasycznych budynków pasować będą profile z charakterystycznym ostrym kształtem krawędzi, gwarantującym wygląd tradycyjny. Znajdziemy również profile w stylu retro, przeznaczone do obiektów zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe. Specjalnie wyprofilowany kształt aluminium nadaje oknom wykonanym w tym systemie niepowtarzalny charakter.  

Okna drewniano-aluminiowe to z pewnością jedne z najlepszych rozwiązań na rynku. Luksus w połączeniu z najwyższymi parametrami i funkcjonalnością. Ekologiczne, energooszczędne, ciepłe, modne i super trwałe. Po prostu piękno i wygoda na lata .

źródło: Stolbud Włoszczowa