Alumast SA rozpoczyna współpracę z BENITO URBAN
Alumast SA rozpoczyna współpracę z BENITO URBAN

Słupy kompozytowe wyposażone w oprawy LED nową jakością w polskich miastach

Alumast SA – producent i dostawca rozwiązań kompozytowych dla budownictwa, energetyki i kolejnictwa – rozpoczyna wspólną sprzedaż kompletnych rozwiązań oświetlenia zewnętrznego oraz elementów małej architektury z BENITO URBAN. Nowoczesne zestawy oświetleniowe, składające się z innowacyjnych słupów kompozytowych – wkopywanych w grunt lub na fundament – wyposażone w źródła światła LED i oprawy oświetleniowe marki BENITO URBAN oraz funkcjonalne meble miejskie – takie jak ławki, kosze i słupki – dostępne są we wszystkich kanałach dystrybucji obu firm na terenie całej Polski.

BENITO URBAN to międzynarodowy pionier wykorzystujący technologię LED w oświetleniu zewnętrznym, posiadający 100 letnią tradycję w przemyśle kuźniczym i odlewniczym. Obecnie firma jest światowym liderem, którego ponad 6000 produktów dostępnych jest w ponad 50 krajach na całym świecie. Innowacyjne oprawy oświetleniowe, które zastosowano w kompozytowych słupach charakteryzują się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Przewagę konkurencyjną tej międzynarodowej firmy oświetleniowej zapewniają również: maksymalna trwałość, estetyka i poszanowanie dla środowiska naturalnego. ALUMAST od lat proponuje najbardziej optymalne, kompletne i jednocześnie ekologiczne rozwiązania, które mogłyby zastąpić obecny system oświetleniowy w Polsce – produkty firmy BENITO URBAN są ich doskonałym uzupełnieniem. 

„Oferta Alumast to przede wszystkim sprawdzone i niezawodne produkty, które idealnie odpowiadają potrzebom infrastruktury przydrogowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, chcieliśmy zaproponować jak najbardziej optymalne i kompletne rozwiązania oświetleniowe – stąd współpraca z firmą BENITO URBAN. Minimalizacja kosztów zarówno zakupu, jak i eksploatacji stanowiła dla nas ważny aspekt oferty. Polimerowe nośniki oświetlenia są w pełni zgodne z unijnymi normami bezpieczeństwa biernego na drogach, stanowiąc unikalne w skali kraju rozwiązanie. Natomiast nowoczesna technologia LED – autorstwa BENITO URBAN – stanowi przełom w produkcji oświetleń. Wysoka wydajność LEDów sprawia, że ich użycie jest tańsze, a równocześnie drogi są zdecydowanie lepiej doświetlone. Liczymy, że nasze zestawy oparte na słupach kompozytowych staną się szeroko wykorzystywanym rozwiązaniem na polskich drogach i osiedlach” – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.

Flagowym produktem Alumastu są nowoczesne słupy z kompozytów polimerowych. Spółka jako pierwsza w tej części Europy uruchomiła własny zakład produkcyjny dla tego typu rozwiązań. Jego praca rozpoczęła się w 2008 roku. W tym samym roku produkty kompozytowe zdobyły wyróżnienie na targach Energetab w Bielsku-Białej, a w roku 2010 otrzymały nagrodę Ministra Infrastruktury podczas targów Infrastruktura w Warszawie. Dzięki nieprzewodzeniu prądu są idealnym rozwiązaniem dla branży energetycznej, drogowej i kolejowej. Oprócz zastosowania do oświetlenia dworców i terenów kolejowych, słupy kompozytowe są również doskonałym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Alumast SA jest również sprawdzonym dostawcą słupów oświetleniowych dla PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Tylko w 2013 roku spółka dostarczyła ok. 1000 sztuk standardowych i łamanych nośników źródeł światła o wysokości od 5 do 9 metrów. Wartość zamówienia wyniosła przeszło ok. 1.000.000 złotych. Rozwiązania zainstalowano m.in. przy nowoczesnej stacji PKP – Stadion w Warszawie. Największy do tej pory kontrakt z operatorem linii kolejowych w Polsce opiewał na kwotę ponad 1,26 mln złotych. Alumast współpracuje ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe SA od przeszło 5 lat.

Słupy kompozytowe charakteryzują się wieloma zaletami, czyniącymi je nieporównywalnie korzystniejszym produktem od aluminiowych, stalowych i betonowych odpowiedników:

  • Spełniają najwyższe wymagania dotyczące norm bezpieczeństwa biernego konstrukcji drogowych i są produkowane zgodnie z normą PN-EN 40-7;
  • Są lekkie, łatwe w transporcie i montażu oraz charakteryzują się dużą wytrzymałością (opierają się wiatrom o prędkości sięgającej do 200 km/h. Tak szybkie prądy powietrza nie występują w Polsce);
  • Nie wymagają malowania ani konserwacji, co wpływa na niski koszt eksploatacji;
  • Nie ulegają korozji, są odporne na sól drogową, inne środki stosowane przy czyszczeniu ulic oraz zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym;
  • Charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem pasywnym, niską absorpcją energii i bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz promienie UV;

 

źródło: Alumast