oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Ogród zimowy – zasady doboru szkła do projektu

Dobór odpowiedniego szkła to jedna z najważniejszych kwestii podczas projektowania ogrodu zimowego. Szklane elementy dachu i fasady nie tylko gwarantują niezapomniany widok, ale także zapewniają właściwy poziom nasłonecznienia oraz stanowią barierę, odgradzającą pomieszczenie od hałasu świata zewnętrznego. Aby wnętrze ogrodu zimowego było ciche, przyjemne i komfortowe warto postawić na szkło przeciwsłoneczne SunGuard SN 70/35 i SunGuard SN 29/18 oraz szkło dźwiękoizolacyjne LamiGlass Acoustic firmy Guardian.

Ogród zimowy – zasady doboru szkła do projektuSzklane elementy konstrukcyjne ogrodu zimowego dają możliwość rozkoszowania się widokiem krajobrazu wokół budynku, a także zapewniają doskonały dostęp do światła dziennego. Niestety wielkopowierzchniowe przeszklenia, szczególnie poziome i skośne elementy w obrębie dachu, mogą narażać wnętrze ogrodu zimowego na przegrzanie, ponieważ w ciągu dnia poddawane są silnemu oddziaływaniu promieni słonecznych. Należy o tym pamiętać już na etapie planowania konstrukcji i postawić na takie szkło, które zapewni odpowiedni poziom naświetlenia, a jednocześnie znacznie zredukuje ilość energii cieplnej przenikającej przez szybę. Jak osiągnąć taki efekt? Podczas projektowania ogrodu zimowego zaleca się do pionowych przegród budowlanych wybierać szkło o dużej przepuszczalności światła, natomiast do elementów poziomych lub skośnych – szkło zabezpieczające przed przegrzaniem. Przy tym dla przeszkleń montowanych nad głową, w oszkleniach pojedynczych oraz dolnej szybie izolacyjnej szyby zespolonej, można stosować tylko szkło zbrojone i laminowane szkło bezpieczne ze szkła float lub półhartowanego. Warto dodatkowo zdecydować się na wykorzystanie laminowanego szkła bezpiecznego o właściwościach dźwiękoizolacyjnych LamiGlass Acoustic, które zapewni wnętrzu znakomity poziom wyciszenia i dodatkowo chronić je będzie przed szkodliwym promieniowaniem UV.

SunGuard SN 70/35 – idealne na szklane elementy pionowe

Ogrody zimowe zwykle usytuowane są na planie budynku w taki sposób, żeby widok z nich był jak najpiękniejszy, dlatego też szkło wybrane na ściany powinno charakteryzować się maksymalną przejrzystością, doskonałym stopniem oddawania kolorów i dużą przepuszczalnością światła. Produkowane przez firmę Guardian szkło SunGuard SN 70/35 zapewnia transmisję światła na poziomie 70% oraz neutralny kolor odbicia, dzięki czemu nie zakłóca widoczności i idealnie sprawdzi się jako element konstrukcyjny powierzchni pionowych ogrodu zimowego. Co więcej, wielofunkcyjna powłoka ogranicza konieczność stosowania sztucznego oświetlenia wewnątrz pomieszczenia, a także wyróżnia się znakomitą ochroną przeciwsłoneczną i termoizolacyjną. SunGuard SN 70/35 charakteryzuje się doskonałą selektywnością, co oznacza wysoką transmisję światła oraz niski poziom całkowitej transmisji energii słonecznej. Wnętrze ogrodu zimowego jest więc doskonale doświetlone, ale nie przegrzane. Co więcej zastosowanie powłoki funkcyjnej SunGuard SN 70/35 w zestawie trzyszybowym z dodatkową powłoką termoizolacyjną pozwala na uzyskanie współczynnika przenikalności cieplnej U na poziomie 0.5 [W/m2K], co stanowi doskonałą ochronę przed mrozem.

SunGuard SN 29/18 – ochrona na najwyższym poziomie

Skośny lub poziomy dach ogrodu zimowego to powierzchnia, na którą promienie słoneczne oddziałują z dużą siłą i natężeniem, dlatego też w tym przypadku konieczny jest wybór szkła o niskim poziomie całkowitej transmisji energii cieplnej. Z drugiej jednak strony przeszklony sufit powinien zapewniać dobry dostęp światła i być ekranem pozwalającym podziwiać widok błękitnego nieba przez osoby spędzające czas w ogrodzie zimowym. SunGuard SN 29/18 łączy w sobie relatywnie wysoką przepuszczalność światła naturalnego z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną. To produkowane przez firmę Guardian szkło minimalizuje ryzyko przegrzewania się pomieszczeń w lecie i wychładzania w zimie, a przy tym doskonale oddaje kolory i przepuszcza światło, dlatego też szczególnie polecane jest właśnie do przeszkleń dachowych. Dodatkowo zastosowanie bezpiecznego szkła laminowanego LamiGlass Acoustic firmy Guardian pozwoli skutecznie wyeliminować hałas dobiegający z zewnątrz, a przy złej pogodzie zniweluje nieprzyjemny odgłos padającego deszczu. Takie wyciszenie sprawi, że przebywanie w ogrodzie zimowym będzie jeszcze przyjemniejsze i bardziej komfortowe. 

Ogrody zimowe stanowią oryginalny i elegancki sposób na powiększenie przestrzeni użytkowej domu. Szklana konstrukcja nie zaburza bryły budynku, a właściciele zyskują dodatkowe pomieszczenie, które mogą wykorzystać jako przedłużenie salonu, jadalnię czy miejsce ekspozycji kwiatów i roślin doniczkowych. By w pełni cieszyć się walorami przydomowej oranżerii należy zadbać o dobór bezpiecznego szkła o dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła. Warto postawić na produkty firmy Guardian: SunGuard SN 70/35, SunGuard SN 29/18 oraz LamiGlass Acoustic.

Parametry szkieł SunGuard oraz LamiGlass Acoustic znaleźć można w bezpłatnym programie Guardian Konfigurator, pod adresem: 
http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm

 

źródło: Guardian

 
Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Powiększ dom, nie zmieniając jego metrażu
 • Dom zgodny z aktualnymi wymaganiami „Warunków Technicznych” dzięki Schöck Isokorb
 • Czysty zysk energii dzięki nowoczesnym technologiom
 • PVC czy drewniane – na jakie okna się zdecydować
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,18084,2652
  USD3,84853,9263
  GBP4,95825,0584
  CHF3,86493,9429

  Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.