oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Mechanizmy do rolet. Przegląd

Wraz z rozwojem techniki zmieniają się elementy mechaniczne wyposażenia wnętrz. Nie inaczej dzieje się również z mechanizmami do rolet i żaluzji. Ogólna zasada pozostaje jednak wciąż taka sama – producenci starają się ułatwić nam ich użytkowanie. Prezentujemy krótki przegląd najbardziej popularnych rozwiązań w dziedzinie osłon okiennych. 

Mechanizmy do rolet. Przegląd

Nie taki zwykły sznurek, choć…

… jeden z najprostszych mechanizmów, za pomocą których sterujemy roletą i żaluzją. Rozwiązanie, stosowane zwłaszcza w roletach bambusowych i żaluzjach PCV, charakteryzuje się łatwym montażem. Podnoszenie, jak i spuszczanie rolety odbywa się za pomocą sznurka znajdującego po prawej bądź lewej stronie. – Wbrew temu, co na pierwszy rzut oka sugeruje nam nazwa, nie powinniśmy kojarzyć tej techniki z mało estetycznym sznurkiem, który po prostu zwisa z boku rolety. W rzeczywistości są to bowiem ładnie wykończone mechanizmy mające szczególne zastosowanie przy subtelnie wyglądających systemach – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO. Cały mechanizm na ogół wyposaża się w hamulec, dzięki któremu bez przeszkód zatrzymamy roletę lub żaluzję na pożądanej wysokości. 

Mechanizmy do rolet. Przegląd

Koralik, łańcuszek, a może jedno i drugie?

Kolejnym popularnym mechanizmem jest układ koralikowy zwany też łańcuszkowym. Odznacza się on nowoczesnym wyglądem, estetycznym wykonaniem oraz wygodą w codziennym użytkowaniu. Uniwersalność tego sposobu polega w głównej mierze na tym, że może być stosowany przy małych  i dużych roletach. Wśród zalet tego mechanizmu można wymienić jego „zapętlenie” – bez względu na aktualną pozycję rolety łańcuszek pozostaje zawsze na tej samej długości. Spotkamy go m.in. w roletach mini oraz klasycznych. – Za pomocą tego mechanizmu ustawimy roletę na dowolnej wysokości oraz docenimy płynność obsługi. Plusem tego rozwiązania jest również szeroki wybór kolorów i tworzyw, z których są wykonywane mechanizmy – dopowiada ekspert marki PRAKTO. Nieskomplikowany moduł konstrukcyjny odznacza się długim okresem bezawaryjnego użytkowania. 
 
Mechanizmy sprężynowe z myślą o najmłodszych

Kolejny system, oparty na zastosowaniu mechanizmu automatycznego, został dostosowany przede wszystkim do potrzeb dzieci. Brak wiszącego przy rolecie sznurka czy koralika znacząco wpływa na bezpieczeństwo najmłodszych. Ogromną zaletą rolet wykorzystujących to rozwiązanie jest wyjątkowo cicha, płynna i sprawna praca bez konieczności ręcznego odsłaniania okna. – W naszej ofercie wszystkie te cechy łączy w sobie system Clever Spring, którego montaż sprowadza się do dwóch prostych kroków, gwarantując wygodę użytkowania, estetyczny efekt końcowy, ale i wysoki poziom bezpieczeństwa zgodnie z dyrektywą i normą Unii Europejskiej. Klienci coraz częściej doceniają niezawodność działania mechanizmu sprężynowego – mówi Leszek Jarema. To rozwiązanie jest idealną propozycją dla ludzi poszukujących nowoczesnych technologii w świecie designu, które pomogą stworzyć bezpieczny, a zarazem komfortowy dom. 

 

źródło: PRAKTO

Zobacz również...

 
Nierozłączki z Manhattanu
Szklany most łączy American Copper Buildings
 • Nierozłączki z Manhattanu Szklany most łączy American Copper Buildings
 • Kuchnia w nowoczesnym wydaniu
 • Schowaj się przed hałasem
 • Jak zabezpieczyć dom na wakacje
 • Architektura nieograniczonych możliwości. MasterLine 10 do budynków energooszczędnych
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.